ATP tenis: na vidiku je novi okršaj Federer - Del Potro!

ATP tenis: na vidiku je novi okršaj Federer – Del Potro!

Osim Davida Gofana, sva trojica preostalih tenisera na ATP turniru u Bazelu su u polufinale ušli posle teških mečeva u kojima su do pobeda stigli tek posle tri odigrana seta.

Ono što je takođe zanimljivo je da su ista ta trojica – Marin Čilić, Huan Martin Del Potro i naravno, Rodžer Federer – upisani kao osvajači ovog turnira koji nosi oznaku kategorije 500. Naime, samo su oni i pobeđivali u Federerovom dvorištu od 2009. godine kada je Novak Đoković osvojio svoju jedinu titulu u ovom gradu.

Prvi polufinalni par čine Čilić i Del Potro čiji spektakularni susret u prošlogodišnjem finalu Dejvis kupa još pamte svi ljubitelji tenisa. Tada je Toranj iz Tandila usred Zagreba na sjajan način preokrenuo tok meča, nadigrao Čilića i osvojio odlučujući poen za Argentinu. Gaučosi su tako stigli do svoje prve Salatare, a Del Potro do devete pobede u jedanaest okršaja sa hrvatskim teniserom. Predlog za tip: 2:0 za Del Potra!

Argentinac je u Bazelu bio najbolji 2012. i 2013. godine (oba puta pobedio Federera), dok Čilić u duel ulazi kao branilac titule.

ATP

David Gofan je u oktobru osvojio dve ATP titule, ali će se njegov domet u Bazelu najverovatnije svesti na učešće u polufinalu. Razlog za to je ime njegovog protivnika koji se zove Rodžer Federer i koji je u svom rodnom gradu sedmostruki šampion!

Drugo ”opravdanje” za Belgijančevo ispadanje je činjenica da se do sada sa Federerom suočio pet puta i da je uspeo da osvoji samo dva seta!

Doduše jedan od ta dva je ”oteo” Švajcarcu u njihovom drugom po redu susretu u Bazelu, samo godinu dana posle finala 2014. godine koje je Švajcarac dobio sa ubedljivih 6:2, 6:2!

Jedan set je sve što Gofan može da učini u ovom okršaju.

Meridianbet kvote za oba polufinalna duela možete pogledati ovde.

15.8.2017. ATP Sinsinati: Federer odustao, Nadal prvi od ponedeljka!