Crvena Zvezda lako do 2:0, finale se nastavlja u Zagrebu!

Ako Crvena Zvezda u finalnoj seriji ABA lige bude nastavila da igra kao u prve dve utakmice, postoje velike šanse da njeni navijači budu uskraćeni za ponovno viđenje u dvorani “Aleksandar Nikolić“.

To se naravno odnosi samo na regionalno takmičenje u kome Zvezda u duelu sa zagrebačkom Cedevitom ima vođstvo od 2:0 uoči nastavka odmeravanja snaga u Zagrebu.

Druga utakmica je završena rezultatom 84:73 za šampiona koji sada ima dve takozvane meč-lopte koje će pokušati da iskoristi na terenu protivnika gde su za četvrtak i petak zakazani naredni mečevi. Podsećamo da se finale igra na tri dobijene utakmice, kao i na to da Crveno-belima prošle godine nije trebalo više od toliko utakmica da u borbi za titulu savladaju Megu!

Košarkaši Dejana Radonjića su drugi susret započeli sasvim drugačije nego prvi u kojem su otpor protivnika slomili tek u drugom delu igre. U utorak uveče je slika na parketu nekadašnjeg Pionira izgledala sasvim drugačije, jer su igrači u Crveno-belim dresovima počeli da rešetaju koš Narandžastih od samog početka, pogotovo šutevima iza linije za tri poena!

Crvena Zvezda

Visoka preciznost šuta domaćih košarkaša je goste zatekla potpuno nespremne, čiji trener Đanmarko Poceko nije uspeo da pronađe odgovarajuće rešenje sve do poslednjeg perioda igre.

Epilog silovitog početka Crveno-belih je i odlazak na odmor sa nedostižnih 23 poena razlike (57:34), a gosti su razliku uspeli da prepolove tek u četvrtoj četvrtini koju su dobili rezultatom 23:12, što je po broju primljenih poena druga najlošija četvrtina domaćih košarkaša u oba susreta.

Sjajni Čarls Dženkins je ponovio bio najefikasniji (16 koševa), koga je još jednom ispratio Nejt Volters sa 14 ubačenih poena.

U redovima gostiju najviše koševa je dao Miro Bilan (12), ali se u trećoj četvrtini ponovo povredio najbolji strelac Rajan Boutrajt, za koga pred početak susreta nije bilo sigurno ni da li će biti u sastavu, pa je vrlo verovatno da se neće pojaviti na parketu do kraja serije.

Cedevita će u svakom slučaju biti pojačana povratkom trenera Veljka Mršića kojem je istekla kazna  i koji će pokušati da nadmudri Dejana Radonjića po prvi put u ovoj sezoni.

Prema proceni koju je dao Meridianbet, Zvezda je favorit i trećoj utakmici, a ostatak ponude pogledajte ovde.

11.4.2017. ABA liga: Zvezda spremna za pobedu broj 2!