Dan posle kvalifikacija za LE: srpski fudbal u nok daunu, samo Zvezda ide dalje!

Dan posle kvalifikacija za LE: srpski fudbal u nokdaunu, samo Zvezda ide dalje!

Da je srpski fudbal u krizi je konstatacija koja skoro svakog jutra osvane u medijima, ne samo sportskim, nego i u nekim drugim, tako da i rezultati srpskih klubova u kvalifikacijama za Ligu Evrope, a i neka prateća dešavanja, nisu začudila veći broj ljudi.

Crvena Zvezda je na Malti odigrala nerešeno 3:3, iako je do petnaestak minuta pre kraja imala dva gola prednosti, a na samo pet vodila 3:2. Ipak, nova dva gola Ričmonda Boaćija i jedan Nenada Milijaša, nisu bila dovoljna da se savlada petoplasirani tim iz prošlogodišnjeg prvenstva Malte.

Pored ne baš blistavog utiska koji su ostavili fudbaleri na terenu, prema navodima nekih tamošnjih medija, navijači Crveno-belih su na više mesta išarali kuće grafitima, a bilo je i nekih sukoba sa navijačima Partizana koji su nastanjeni na Malti.

Vojvodina je u Slovačku otišla da odbrani prednost od 2:1 stečenu u prvom susretu, ali u tome nije uspela, već je porazom od 2:0 zastala na već prvoj prepreci u Evropi. Novosađani su imali povoljan rezultata na poluvremenu (0:0), ali je u 67. minutu Kovačević postigao autogol, da bi tri minuta pre kraja kao posledica jurenja izjednačenja gostujućih fudbalera, Ružomberok dao drugi gol i završio evropsku priču Lala za ovu sezonu.

Ružne scene su se desile posle meča kada su navijači Vojvodine ušli u svlačionicu i napali Nikolu Trujića, koji je tom prilikom zadobio i udarac, rekavši mu da mu nema mesta u novosadskom klubu. To čak i nije bilo sve pošto se trener domaćih Norbert Hrnčar na konferenciji za štampu ne baš pristojno izvikao na srpske novinare i delegaciju tima iz Novog Sada.

Mladost je u Baku otišla sa tri gola zaostatka, a Inter im je na kraju dodao još dva. Debitant na evropskoj sceni tako nije uspeo da postigne čak ni pogodak protiv Azerbejdžanaca koji su dosta slabiji nego nekih prethodnih sezona, a najave pre revanša o eventualnom čudu su i ostale u tom domenu.

6.7.2017. Zvezda već razmišlja o drugom kolu, ali ostao je i revanš sa Florijanom