Druga pobeda Crvene Zvezde, veliki uspeh Fiorentine

U siromašnom fudbalskom danu, nekoliko kup utakmica su bili u centru zbivanja kada je ovaj sport u pitanju.

Fiorentina je napravila iznenađenje u polufinalnom susretu Kupa Italije, pobedivši na gostovanju Juventus, 2-1, golovima akvizicije iz poslednjeg prelaznog roka, Mohammeda Salaha u 11. i 56. minutu meča. Jedini gol za Juventus postigao je Llorente u 24. minutu. Trener Allegri je počeo meč bez Teveza, a njegovo uvođenje u igru krajem prvog poluvremena nije dalo očekivani rezultat, pa će italijanski šampion putovati u Firencu na revanš meč sa zaostatkom koji će biti teško nadoknatiti.

Dva kluba slabijeg renomea su obezbedili učešće u polufinalu Kupa Francuske. Brest i Auxere su završili svoj okršaj u četvrtfinalnom meču bez golova u regularnom delu utakmice, a tim rezultatom su zavšreni i produžeci, nakon kojih su igrači Bresta bili slabiji izvođači, pa će Auxerre okušati svoju sreću u polufinalnom susretu sa Paris Saint-Germainom. St. Etienne i Guingamp čine drugi polufinalni par, nakon što je Guingamp danas bio bolji od nižerazrednog Concarneau, pobediviši ih rezultatom 2-1.

Fudbalski savez Japana (JFA) i Vahid Halilhodžić su postigli sporazum o saradnji, po kojem bi poznati trener iz BiH bio novi selektor nacionalnog tima te azijske države, a da li će zaista tako i biti odlučiće Izvršni odbor fudbalskog saveza Japana na svojoj sednici koja je zakazana za 12. mart.

Preporođena Borussia iz Dortmunda putuje u Hamburg najverovatnije bez svog najboljeg igrača Marco Reusa, zbog povrede butnog mišića koji je zaradio u nedavnom meču nemačkog Kupa protiv Dinama iz Drezdena.

Odigrana su četiri meča devetog kola Top 15 faze Evrolige, u kojima je Crvena Zvezda ostvarila svoju drugu pobedu, 89-76 protiv Maccabia iz Tel Aviva, omogućivši tako Barceloni da zahvaljujući pobedi u Atini, 81-77 protiv Panathinaikosa, preuzme drugu poziciju na tabeli Grupe E, iza madridskog Reala, koji sutra gostuje Galatasarayu u Istanbulu. CSKA Moskva je ostvario važnu pobedu na gostovanju Laboral Kutxa, 81-74, što je njihov drugi uspeh protiv ovog španskog tima u poslednja dva meseca. Fenerbahce je ostvario pobedu kod kuće, 92-79 protiv Nizhny Novgoroda, i tako ostao u trci za prvo mesto u Grupi F.

S ozbirom na predstojeće mečeve Davis Cupa, nije bilo značajnijih rezultata na muškim teniskim turnirima, dok na WTA turnirima najinteresantnije u meksičkom gradu Moterreyu, gde je prošlogodišnja pobednica i prvi ovogodišnji nosilac na ovom turniru, Srpkinja Ana Ivanović ostvrila pobedu za prolazak u četvrtfinale, 2-0 u meču protiv Francuskinje Polin Parmentier, a protivnica u četvrtfinalu je već poznata – Kristina Mladenović, Francuskinja koja je eliminisala iz daljeg takmičenja Veru Zvonarevu.