Tigre

El Tigre želi da se vrati uz golove!

Nakon što je Mina pet minuta pre kraja obezbedio bod njegovoj selekciji u susretu sa Urugvajem, Kolumbija ponovo igra pred svojim navijačima, ovoga puta u Barankilji, a protivnik joj je šampion Južne Amerike, Čile.
Kafeterosi će biti pojačani povratkom Radamela Falkaoa, koji je zbog raznih povreda odsustovovao iz nacionalnog tima više od godinu dana. El Tigre je prošlog vikenda postigao dva gola za svoj Monako u utakmici šampionata Francuske u kojoj su Kneževi razbili Nansi sa 6:0!
Za razliku od domaćina, dvostruki uzastopni pobednik Kopa Amerika dolazi u Barankilju znatno oslabljen, pošto se povredio fudbaler Arsenala, Aleksis Sančez. Njega bi trebalo da zameni veteran Esteban Paredes, 36-godišnjak koji igra za Kolo Kolo.
Kolumbija se nalazi na četvrtom mestu južnoameričke kvalifikacione grupe sa istim brojem bodova kao i Ekvador, ali sa nešto slabijom gol razlikom. Čile ima jedan bod manje i dva vezana poraza na gostovanjima (Paragvaj, Ekvador).
Ove dve selekcije imaju veoma izjednačen bilans u prethodnim susretima, kada su u pitanju mečevi u kvalifikacijama za svetska prvenstva. Odigrali su ”maleroznih” 13 utakmica, koje su se završile sa 5 pobeda Kolumbije i 4 trijumfa Čilea. Kafeterosi su kao domaća selekcija tri puta savladali svog rivala, a izgubili su samo jedan susret, odigran u oktobru 2009. godine (4:2 za Čile).
Veliki broj golova karakteriše okršaje ovih timova, pogotovo kada se igra na tlu Kolumbije, pa je tako publika u 6 duela videla čak 25 pogodaka, od čega 15 u mreži Čilea!
Većina južnoameričkih selekcija je tradicionalno jaka na svom terenu, što važi i za Kolumbiju, koja je u prethodnih 10 mečeva poražena samo od Argentine.
Rivali su ove godine odmerili snage u polufinalu Sentenarija, a u trijumfu Čilea od 2:0, golove su postigli već u prvom poluvremenu Aranguiz i Fuencalida.
Ova utakmica ne bi trebalo da prođe bez pogodaka, a predlog za tip je 3+ i GG.