fudbal

Engleski fudbal: Jap Stam i Jokanović ponovo jedan protiv drugog!

Slaviša Jokanović ima razloga da se raduje subotnijem susretu sa Redingom koji mu se posle odlične prethodne sezone isprečio u doigravanju i zaustavio na putu ka finalu na Vembliju.

Premijer liga je i za Reding ostala nedosanjani san, pošto je posle 120 minuta velike borbe i bez ijednog gola na obe strane, Hadersfild bio smireniji prilikom izvođenja jedanaesteraca i pobedio u najskupljoj fudbalskoj utakmici na svetu!

Na klupi Redinga se i dalje nalazi Jap Stam, sa kojim je Jokanović svojevremeno delio i megdane i na terenima širom Engleske, ali i Evrope. Holanđanin je najavio sličnu formaciju sa tri fudbalera u zadnjoj liniji odbrane, koja mu je donela dosta uspeha u prošlosezonskim okršajima sa timom iz Londona.

Naime, Reding je u tri poslednja susreta sveo Fulamov izvanredni napad na samo jedan gol, što je rezultat dobro izvučene pouke u prvom meču prethodnog Čempionšipa kada su Jokanovićevi fudbaleri do vrha napunili mrežu Redinga, odnosno pobedili sa 5:0!fudbal

Domaćin je novu kampanju u Čempionšipu započeo porazom na gostovanju od Kvins Park Rendžersa (2:0) i sigurno želi da na svom Madejski stadionu postigne prve golove i osvoji sva tri boda. U dva prethodna navrata, Lavovima je za pobede nad Fulamom bio dovoljan po jedan pogodak koje su postigli Berens i Kermorgant, dvojica fudbalera koji zbog povreda možda neće biti u sastavu.

Jokanović će verovatno i na ovoj utakmici primeniti 4-3-3 formaciju koja mu je prošle godine donela nezvaničnu titulu ekipa koja igra najlepši i najofanzivniji fudbal u takmičenju. Pored Njukasla, Fulam je sa 85 postignutih golova bio najefikasniji tim u drugoj diviziji engleskog fudbala, od kojih je na gostovanjima postigao 40!

Navijači na Krejven Kotidžu su očekivali pobedu protiv Noriča u prvom kolu, međutim posle vođstva od 1:0 na poluvremenu, Fulam je sebi dopustio da primi pogodak dva minuta pre kraja i da ostane bez pobede na početku Čempionšipa.

Poslednji trijumf na Madejski stadionu, londonski sastav je zabeležio pre devet godina, da bi na sledećih pet uspeo da ostane neporažen u samo dva susreta.

Meridianbet kvote za ovaj duel se nalaze ovde.

5.8.2017. Engleski fudbal: Jokanović počinje novu sezonu sa Fulamom