Gosti loši u Ligi Evrope, počeo Indijan Vels

Zenit iz Sankt Peterburga je stvorio veliku prednost u borbi za četvrtfinale Lige Evrope pobedom od 2-0 nad Torinom u prvoj utakmici osmine finala. Aksel Vitsel je doveo domaćine u vođstvo u 38. minutu, dok je Domeniko Krišito udvostručio prednost u 53. minutu. Torino je igrao sa desetoricom igrača pošto je Marko Benasi zaradio drugi žuti karton u 28. minutu. Kevin de Brujne je imao jednu asistenciju i postigao dva gola u pobedi Volfsburga nad Interom od 3-1 na domaćem terenu. Italijani su poveli u 6. minutu, ali je nemački tim u nastavku pokazao da je mnogo bolji u ovom trenutku. U preostale dve utakmice u ranijem terminu, Dnjipro je savladao Ajaks sa 1-0 u Kijevu, dok je Klub Briž nakon gola zaostatka, preokrenuo rezultat pobedivši Bešiktaš 2-1.

U večernjoj grupi mečeva Sevilja je bila jedini gost koji je danas uspeo da ostvari pobedu, savladavši Viljareal sa 1-3, golovima Vitola, Stefana Mbija i Kevina Gamiera. Everton je pobedio Dinamo Kijev sa 2-1, posle preokreta. Romelu Lukaku je postigao pobednički gol u 82. minutu sa bele tačke. Kevin Kuranji je već u 2. minutu doveo Dinamo iz Moskve u vođstvo u Italiji, ali je Napoli potom postigao tri gola za važnu pobedu od 3-1, dok su Fiorentina i Roma odigrali tipičan meč italijanskog kalča, koji je završen 1-1.

Nižnji Novgorod je ostao u trci za nokaut fazu ULEB Evrolige pobedivši Laboral Kuču sa 89-85 kod kuće. Nižnji je popravio skor u grupi F na 3-7, dok je Laboral pao na 4-6. Crvena zvezda je vodila od početka do kraja u velikoj pobedi od 68-91 nad Galatasarajem u Istanbulu. Oba tima nemaju više nikakve šanse da se kvalifikuju iz grupe E. Barselona se učvrstila na drugom mestu u grupi E nakon pobede nad braniocem titule Makabijem iz Tel Aviva od 89-71 na domaćem terenu. Barsa sada ima ukupni skor 7-3, dok je Makabi pao na 6-4 na trećem mestu. Real Madrid je lako savladao Albu Berlin sa 93-62 i potvrdio prvo mesto u grupi E. Ovo je bila deveta pobeda za Real u TOP16 fazi uz samo jedan poraz, dok je Alba doživela šesti neuspeh.

Sinoć je počeo prvi WTA Masters turnir ove sezone u Indijan Velsu, dok muški ATP deo turnira počinje večeras. Monika Nikulesku je savladala Aleksandru Krunić sa 6-2, 6-1 na otvaranju prvog kola, pa će se u petak u drugom kolu susresti sa najtežom protivnicom – prvim nosiocem Serenom Vilijams. Biće to povratak Serene Vilijams u Indijan Vels prvi put nakon pobede nad Kim Klajsters u finalu 2001. godine. Još jedna domaća takmičarka, Sloun Stivens, koja je stigla do četvrtfinala ovde prošle godine, savladala je Šanel Šipers sa 7-5, 7-5 u prvom kolu. Muški deo turnira u Indijan Velsu počinje večeras uz učešće sva četiri najbolja igrača na svetu – Đokovića, Federera, Nadala i Mareja.