Juventus je najbolji tim u Italiji

Juventus je ove sezone osvojio Seriju A i Kup Italiji i tako svima stavio do znanja ko je najbolji tim u Italiji.

Start sezone nije obećavao mnogo. Juventus je počeo sezonu sa dva poraza, izgubivši pritom od Rome. Tako rano krenule su priče da će Serija A posle dugo vremena dobiti novog šampiona. Stara Dama je do prve pobede došla tek u četvrtom kolu, međutim nakon toga Juventus je nastavio da se muči. Brzo su počeli da se traže razlozi zbog kojih Juventus igra tako loše. U prvi plan su isplivali odlasci Artura Vidala, Karlosa Teveza i Andree Pirla, koji su bili motor ekipe iz Torina. Bjankoneri su nastavili sa promenljivim partijama, a prekretnica u sezoni je bila pobeda protiv Torina. U 11. kolu Juventus je slavio sa 2-1 i započeo pobedničku seriju koja je trajala narednih 15 kola. Seriju pobeda prekinuo je remi sa Bolonjom, ali to nije mnogo usporilo Juventus. Stara Dama je nastavila da melje protivnike i na kraju došla do pete uzastopne titule u Seriji A, potvrdivši svoju apsolutnu dominaciju u italijanskom fudbalu.

Osvojiti Kup Italije značilo je imati savšenu sezonu kod kuće. Juventus je sa lakoćom došao do polufinala ovog takmičenja, a nakon prve utakmice sa Interom koju su dobili sa 3-0 činilo se da će i tu imati lak posao. Ipak, tim iz Milana je iznenadio sve i u drugom duelu došao do pobede rezultatom 3-0. Nakon produžetaka nije bilo golova, a hladniju glavu u penal seriji imali su igrači iz Torina. U finalu ih je čekao drugi tim iz Milana. Rosoneri su imali još jednu turbulentnu sezonu i silno su želeli trofej u Kupu. To se videlo na terenu, gde je Milan igrao veoma dobro. Ipak, nakon 90 minuta igre nije bilo golova, a u dodatnih 30 minuta Juventus je imao više koncentracije i došao do gola. Drugu godinu zaredom Juventus je osvojio Kup Italije.

Veoma je teško kada na startu sezone odu najbolji igrači. Juventus je ipak uspeo to da prebrodi dovođenjem pravih igrača. Zvezda ove sezone je sigurno mladi Argentinac Paulo Dibala. On je stigao iz Palerma za 32 miliona eura i ispostavio se kao pravo pojačanje. Dibala je postigao 23 gola ove sezone. Izvanredne partije u dresu Bjankonera privukle su pažnju velikog broja velikana evropskog fudbala, ali on neće tako brzo napustiti Torino.

Posebnu zahvalnost za sve uspehe u poslednje vreme Juventus duguje čoveku koji čuva njegovu mrežu. Đanluiđi Bufon ima 38 godina, ali iz utakmice u utakmicu dokazuje klasu i kvalitet. Ove sezone, Bufon je postavio novi rekord u Seriji A, 974 minuta bez primljenog gola.

Juventus dugo vlada fudbalom na Apeninskom poluostrvu, a sve upućuje na to da tome dugo neće doći kraj. Rivali iz godine u godinu pokušavaju da stignu Bjankonere, međutim kvalitetni temelji i dovođenje pravih igrača uvek drži Staru Damu za korak ispred svih.