NBA vesti: Nikola Jokić ponovo maestralan, igrali i Bjelica i Marjanović

Iako je Nikola Jokić nastavio sa izvanrednim partijama, njegov Denver nikako da smanji negativnu razliku u odnosu broja pobeda i poraza, koja se već duže vreme kreće između pet i šest utakmica.

Posle poraza od Šarlota, Ekipa iz Kolorada se trenutno nalazi na već uobičajenom osmom mestu u Zapadnoj konferenciji sa 45% ostvarenih pobeda (28:34), sa najbližim pratiocima Portlandom, Sakramentom, Dalasom i Minesotom.

Denver je period od četiri utakmice pred svojim navijačima počeo duelom sa Stršljenovima, ali nije uspeo da nađe rešenje za odličnu igru gostiju u napadu uz pomoć koje su odneli pobedu iz Pepsi centra.

Jokić je zaista bio maestralan, a tripl-dablove iz Čikaga i Milvokija, nastavio je sa dabl-dabl učinkom od 31 poena i 14 skokova! Koliko je vladao reketom protivnika najbolje govori podatak da je promašio samo dva šuta iz igre (13-15), dopunivši statistiku sa još četiri asistencije.

Nažalost po trenera Majkla Melouna i domaće navijače koji su očekivali pobedu, pored njega nije bilo više raspoloženih košarkaša, a jedini dvocifreni su bili Danilo Galinari sa 22 ubačena koša, ali i lošim procentom šuta iz igre (33%) i Džamal Marej sa 14.

Najbolji u protivničkoj ekipi je bio Kemba Voker sa 25 koševa, od čega 5 trojki. Šarlot je upravo u tom segmentu bio odličan – njegovi košarkaši su ostvarili 60% puta za tri poena (16-27)!

U narednoj utakmici Denver dočekuje Sakramento, što je prilika da se Grumenje revanšira Kraljevima za poraz od pre dve nedelje.

NBA

I druga dvojica srpskih košarkaša u NBA su istog dana igrali za svoje ekipe – Nemanja Bjelica je na terenu proveo 21 minut, dok je Boban Marjanović odigrao nešto manje od tri minuta.

Bjelica je imao solidan doprinos za svoju Minesotu koja je tek posle produžetka izgubila od San Antonija. Za vreme koliko je bio na parketu, ubacio je 12 poena i imao po tri skoka i asistencije, ali su Teksašani ipak na kraju slavili pobedu rezultatom 97:90 i po dvadeseti uzastopni put obezbedili plej-of.

Detroit Bobana Marjanovića je savladao jednu od lošijih ekipa u NBA, Filadelfiju, sa čak 30 poena razlike (136:106), a nekadašnji centar Crvene Zvezde i MVP Evrolige je za tri minuta uspeo da ubaci pet poena, uz jedno promašeno slobodno bacanje.

26.2.2017. Jokić iscrpljen, ali u NBA nema odmora – na redu su Memfis i Mark Gasol!