NBA: vreme je za novi ''tripl-dabl'' Nikole Jokića

NBA: vreme je za novi “tripl-dabl“ Nikole Jokića

Nikola Jokić je svakako jedan od najperspektivnijih košarkaša u NBA u ovom trenutku, ali i da on može da ima slabo veče, pokazalo se u Solt Lejk Sitiju, gde je njegov Denver prosto nestao sa parketa u drugom poluvremenu!

Rezultat tog iščeznuća samo 28 postignutih koševa u tom delu igre i poraz od Jute rezultatom 106:77. Poređenja radi, Denver je u drugoj četvrtini koju je rešio u svoju korist, ubacio 25 poena, a u prvoj 24.

Jokić je šutirao samo sedam puta, a utakmicu je završio sa sedam koševa i po šest asistencija i uhvaćenih lopti. U poraženom timu samo su Geri Haris (18) i Kenet Farid (11) imali dvocifreni učinak, a ispostavilo se da će povređeni Pol Milsap nedostajati možda i više nego što se mislilo.

Prilika za popravni i novu pobedu je duel u Koloradu protiv verovatno najlošije ekipe u NBA – Čikaga. Bikovi su do sada pobedili svega tri puta, odnosno jednom u poslednjih dvanaest mečeva. Čak je i sjajni Lauri Markanen, Finac koji je oduševio na letošnjem prvenstvu Evrope, počeo da se uklapa u ispodprosečni Čikago i na poslednjih pet mečeva beleži tek 25% pogodaka iz igre!

Denver je izraziti favorit u ovom okršaju, pogotovo jer se utakmica igra pred njegovim navijačima gde će po svemu sudeći, jako teško gubiti mečeve. Ključ za pobedu ekipe Majkla Melouna kao i obično, leži u velikom broju postignutih poena, ali i u dobroj igri mladih plejmejkera Emanuela Mudieja i Džamala Mareja.

Šestostruki NBA šampion Čikago je bez pobede u Denveru još od 2006. godine, odnosno poražen je na poslednjih jedanaest gostovanja!  Nikola Jokić je u martu protiv Bikova zabeležio “tripl-dabl“ sa 19 koševa, 10 asistencija i 16 uhvaćenih lopti, pa se od njega može očekivati da ponovi takav učinak.

Meridianbet kvote možete pogledati ovde.

28.11.2017. NBA: Jokić “garantuje“ pobedu u Juti posle tri godine?