Osveta Dragića, prvi mečevi osmine finala Evrokupa

U prvim utakmicama 28. kola Premier League, domaćini su ostvarili dve pobede dok je jedan meč završen bez pobednika. Savladavši West Brom, 2-1 kod kuće, Aston Villa je stigla do prve pobede nakon šest sušnih kola i tako napravila iskorak iz zone ispadanja, a ova veoma važna pobeda je ostvarena golom Bentekea sa bele tačke u četvrtu minutu sudijske nadoknade regularnog vremena. Nakon dva uzastopna poraza, Southampton se pobedom nad Crystal Palacom, 1-0, vratio u igru za evropski plasman, a jedini gol za domaćina postignut je takođe u samoj završnici meča. Hull City i Sunderland su podelili bodove u 1-1 remiju, propustivši priliku da se eventualnom pobedom jedan od protivnika odvoji od zone ispadanja.

Bajer Leverkuzen i Hofenhajm su prvi četvrtfinalisti Kupa Nemačke nakon što su eliminisali svoje rivale u prve dve utakmice večerašnjeg rasporeda. Leverkuzenu je bilo potrebno 120 minuta da savlada Kajzerslautern kod kuće rezultatom 2-0, nakon što se regularni deo utakmice završio bez golova. Hakan Kalhanoglu i Štefan Kisling su postigli pogotke u 101. i 112. minutu. Hofenhajm je imao lakši zadatak, budući da su pobedili Alen 0-2 u gostima, golovima Eugena Polanskog i Kevina Volanda.

Prva utakmica osmine finala ULEB Evrokupa je bila ruski derbi između Zenita iz Sankt Peterburga i Himkija iz Moskovskog regiona. Himki, veliki favorit u ovom duelu, pobedio je u gostima 84-86 u Sibur areni pred malo manje od 3.000 navijača. Dmitri Kulagin, Artem Vihrov i Kajl Lendri su postigli po 16 poena za Zenit, ali to nije bilo dovoljno za pobedu protiv Himkija, kog je prevodio Tajris Rajs sa svojih 22 poena. U drugom meču večeri Pariz Levaloa je savladao Turov sa 74-71.

U sinoćnim utakmicama NBA lige Majami Hit je savladao Finiks Sanse sa 115-98 uz rekord karijere Tajlera Džonsona od 26 poena. Goran Dragić je ubacio 21 poen svom bivšem timu sa kojim se nije rastao na najlepši način. Hasan Vajtsajd je završio sa 17 poena i 10 skokova, dok je Dvejn Vejd dodao još 16 poena i imao devet asistencija za Hit. Pi Džej Taker i Erik Bledso su predvodili Sanse sa po 20 poena.

Iznenađenje večeri je bio poraz Golden Stejt Voriorsa protiv Bruklin Netsa. Bruk Lopez je ubacio 26 poena a Deron Vilijams 22 za Netse, dok je Stiven Kari završio sa 26 poena za Voriorse, od kojih je 18 postigao u poslednjoj četvrtini. U preostalim utakmicama večeri Toronto Reptorsi su prekinuli niz od pet poraza trijumfom od 114-103 nad Filadelfijom, Los Anđeles Klipersi su pobedili Minesota Timbervulfse sa 110-105, dok su Dalas Maveriksi savladali Nju Orleans Pelikanse sa 102-93.

Karolina Voznjacki, prva nositeljka na WTA Otvorenom prvenstvu Malezije u Kuala Lumpuru, imala je danas lak zadatak protiv kvalifikantkinje Jafan Veng, ostvarivši pobedu od 6-3, 6-1. Sa druge strane, druga nositeljka Sabina Lisicki nije bila te sreće – eliminisala ju je Aleksandra Dulgeru sa 6-4, 7-5. Treća nositeljka Kejsi Delakva takođe je doživela istu sudbinu, pošto je izgubila od Su Vei Hsi.