Pregled dana – Ana Dabović u prvoj petorci rukija

Pregled dana počinjemo vestima da je Ana Dabović dobila mesto u prvoj petorci rukija u WNBA. Sprska košarkašica trenutno igra za Los Angeles Sparks, gde beleži odlične partije. Ana u najjačoj ženskoj košarkaškoj ligi prosečno beleži 8,8 poena, 1,9 asistencija i 1,6 skokova po utakmici. Ruki sezone u WNBA je Jewell Loyd iz Seattle Storm, a u prvoj petorci su još Kiah Stokes i Brittany Boyd koje igraju za New York Liberty i Natalie Achonwa koja je član Indiana Fever.

Završeno je peto kolo Serije A. Atalanta je došla do veoma bitne pobede na gostovanju Empoliju. Jedini gol na meču postigao je Rafael Toloi u 33. minutu igre.

Danas je odigrana jedna utakmica 7. kola francuske Lige 1. Montpellier je na svom terenu bio na korak od iznenađenja protiv Monaca. Nakon 45 minuta igre domaćin je vodio sa 2 – 0 i sve je upućivalo da će Montpellier doći do prve pobede ove sezone. Međutim gosti iz Kneževine su u drugom poluvremenu preokrenuli. Golom Fabinha sa bele tačke u poslednjim momentima meča Monaco je slavio sa 3 – 2.

Deportivo La Coruna je savladao Real Betis u poslednjoj utakmici 5. kola Primere. Svi golovi su viđeni u drugom poluvremenu. Federico Nicolas Cartabia je doneo prednost gostima u 53. Minutu, ali je Petros izjednačio šest minuta kasnije. Utakmica je završena rezultatom 2 – 1, a pobedu Deportivu La Coruni je doneo Faycal Fajr.

Karl-Heinz Rummenigge, predsednik Bayern Munichena, izjavio je danas da Thomas Muller nije na prodaju, te da će uraditi sve da nemački reprezentativac ostane u klubu. Rummenigge se takođe dotakao pitanja trenera. King Kalle je najavio da Bayern sprema novi ugovor za Pepa Guardiolu i da je siguran da će Španac ostati na čelu Bavaraca i nakon ove sezone.

Tadija Dragićević novi je igrač podgoričke Budućnosti. Nakon sezone provedene u Francuskoj, gde je branio boje Strasbourga, krilni centar se vraća u ABA ligu. Budućnost i ove sezone ima veliki budžet i ambicije u regionalnom košarkaškom takmičenju.

Počeo je internacionalni košarkaški turnir Zadar Open 2015. Prvog dana Olympiakos je savladao domaćina turnira Zadar, 85 – 62, dok je Fenerbahce bio bolji od Darussafake rezultatom 62 – 59.

ATP turnir serije 250 igra koji se igra u Mecu ulazi u završnu fazu. Martin Klizan je u dva seta bio bolji od Vasek Pospisila, do je Pierre-Hugues Herbert izgubio od Guillermo Garcie. Paolo Lorenzi nije predstavljao ozbiljniju pretnju Philipp Kohlschreiberu. Nicolas Mahutu su bila potrebna tri seta kako bi savldao Adrian Mannarina. Stan Wawrinka je uz dosta problema eliminisao Dustin Browna.

Poznate su učesnice polufinala WTA turnira u Gvangžuu. Jelena Janković je u dva seta bila bolja od veteranke Svetlana Kuznetsove. Protivnica Jakonkovićevoj u polufinalu će biti Yanina Wickmayer, koja je sa  2 – 0 savladala Monica Niculescu. Sara Errani je prepustila samo jedan gem Saisai Zheng i u polufinalu će se sastati sa Denisa Allertovom, koja je eliminisala Simonu Halep.