Pregled dana – Arsenal slavio u Mančesteru

Pregled sportskih dešavanja započinjemo u Engleskoj, gde se igrao FA Kup. U najzanimljivijoj utakmici ove runde sastali su se Mančester Junajted i Arsenal. Gosti iz Londona su došli do prednosti nakon prelepe akcije koju je pogotkom krunisao Monreal u 26. minutu. Međutim, prednost Arsenala je kratko trajala, jer je Vejn Runi poravnao rezultat nakon par minuta. Bivši igrač Mančester Junajteda, Danijel  Velbek, vratio je prednost Arsenalu i postavio konačnih 2-1 za Arsenal. Mančester Junajted je od 75. minuta igrao sa igračem manje, jer je Anhel Di Marija isključen.

Završeno je 26. kolo Serije A. Lacio je na svom terenu došao do veoma bitnih bodova u borbi za mesto koje vodi u Ligu šampiona. Oni su bili bolji od Fiorentine rezultatom 4-0. Nakon ove utakmice Lacio zauzima treću poziciju na tabeli, dok je Fiorentina peta. U poslednjoj utakmici ovog kola malo je nedostajalo da dođe do velikog iznenađenja. Juventus je tek u finišu meča slomio otpor Sasuola i golom Pola Pogbe slavio sa 1-0. Stara Dama iz Torina je sada na velikih 11 poena prednosti od najbližeg pratioca u Seriji A.

Još jedna vest iz Serije A, legenda italijanskog fudbala, Đanfranko Zola smenjen je sa mesta trenera Kaljarija. Razlog za raskid saradnje su loše partije u poslednje vreme, a nakon poraza u nedelju od Sampdorije od 2-0 čelnici Kaljarija su izgubili strpljenje za trenera koga su angažovali pre samo tri meseca. Kaljari trenutno zauzima 18. poziciju na tabeli i pred njima je žestoka borba za opstanak u eliti.

Odigrana je i poslednja utakmica 26. kola La Lige. Poslednje plasirana Kordoba je dočekala Hetafe, a meč je završen rezultatom 1-2. Gosti su gubili od 87. minuta, a onda su za samo par minuta preokrenuli rezultat i došli do veoma bitnih bodova pred nastavak takmičenja.

Regularni deo sezone ABA lige se bliži kraju. U Sofiji, Levski je nakon produžetka košem Džimija Hanta u poslednjim sekundama meča došao do pobede nad ekipom MZT-a, 91-90. U poslednjem meču kola Partizan je u Sremskoj Mitrovici savladao Megu Leks rezultatom 75-73 u neizvesnoj završnici.

Fenomenalni Rasel Vestbruk nastavlja da pruža neverovatne partije u NBA. On je sa 30 poena 11 skokova i 17 asistencija predvodio Oklahoma Siti Tandere do pobede nad Toronto Reptorsima od 108-104. Ovo je peti tripl-dabl u poslednjih šest utakmica i ovaj igrač ozbiljno ističe svoju kandidatiru za MVP-a. Monta Elis je postigao 31 poen i bio heroj pobede Dalas Meverisksa nad Los Anđeles Lejkersima, 100-93.

Stvari polako postaju interesantne u NFL-u. Devin Mekorti, veoma bitan igrač sekundarija Nju Ingland Pejtriotsa, ostaje u timu narednih pet sezona. Uprkos velikom broju zainteresovanih timova Devin je odlučio da ostane u timu sa kojim je osvojio Superbol u februaru. Džeremi Maklin će se pridružiti svom bivšem treneru Endiju Ridu u Kanzas Siti Čifsima. Brajan Hojer i Rajan Malet će biti dva organizatora igre Hjuston Teksansa. Ono što je zajedničko za ova dva igrača je da su tokom svoje karijere bili deo Pejtriotsa i to baš kada je trenutni prvi trener Teksansa, Bil O’Brajan bio trener kvorterbeka. Za kraj vest koja je šokirala fanove San Francisko Fortinajnersa. Nakon osam sezona u NFL-u Patrik Vilis je odlučio da završi profesionalnu karijeru. On ima 30 godina i važi za jednog od najboljih lajnbekera u ligi, a trenutno je na vrhuncu svoje karijere, pa je odluka o povlačenju začudila sve ljubitelje ovog sporta.