Pregled dana – BATE eliminisao Partizan

Pregled dana započinjemo vešću da je beloruski BATE eliminisao Partizan iz kvalifikacija za Ligu šampiona. Srpski šampion tako nije uspeo da preskoči poslednju prepreku u kvalifikacijama i takmičiće se u Ligi Evrope.

Partizan je imao blagu inicijativu od početka meča, ali nije uspevao da stvori dobru priliku pred golom gostiju. Sa druge strane, BATE je razvio nekoliko opasnih kontranapada, a jedan od njih je u 25. minutu uspešno završio Staševič. Već tada je bilo jasno da će Partizan jako teško uspeti da se vrati, a na početku drugog poluvremena najbolji fudbaler Belorusa, bivši igrač Arsenala i Barselone Aleksandar Hleb imao je dve prilike da i definitivno reši sve dileme, ali ga je u tome sprečio golman Partizana Živković, dok se u drugom slučaju isprečila stativa. U 74. minutu Partizan je izjednačio pošto je centaršut Petrovića pogodio Zhavnerchika i prevario gostujućeg golmana. Crno-beli su napadali do kraja meča i u poslednjim trenucima je Šaponjić postigao i drugi gol za Partizan, ali je BATE prošao dalje zbog postignutog gola u gostima.

Manchester United nije imao problema da eliminiše Club Brugge. Posle 3:1 u Engleskoj, savladali su ih i u Belgiji sa čak 0:4. Rooney je „proradio“ i postigao het-trik, dok je Herrera postigao jedan gol. Hernandez je u finišu meča mogao da učini pobedu svog tima još ubedljivijom, ali je promašio jedanaesterac.

Bayer Leverkusen je nadoknadio prednost Lazija iz Italije od 1:0 i slavio sa čak 3:0 u Nemačkoj. Calhanoglu, Mehmedi i Bellarabi su svojim golovima doneli plasman u Ligu šampiona Leverkusenu.

CSKA je gubio od Sportinga sa 0:1 na poluvremenu, ali je u drugom delu meča to nadoknadio i kvalifikovao se za Ligu šampiona. Doumbia je postigao dva gola, Musa je dao jedan, dok je za goste jedini gol postigao Gutierrez.

APOEL je odigrao nedovoljnih 1:1 protiv Astane, koja je ovim remijem prošla u Ligu šampiona. APOEL je vodio do samog finiša meča, ali je Maksimović doneo svojim golom plasman u Ligu šampiona Astani.

Nekoliko zanimljivih transfera odigralo se danas. Tri leva beka promenila su klubove u razmaku od nekoliko sati. Prvo je Roma potpisala Lucasa Dignea iz PSG-a. PSG je zatim doveo Layvina Kurzawu iz Monaca, koji je doveo na njegovo mesto Fabija Coentraa iz Real Madrida na pozajmicu. Asier Illaramendi se vratio u Real Sociedad posle neuspešne epizode u Real Madridu. Fernando Llorente preći će iz Juventusa u Sevillu, dok će Victor Valdes preći u Besiktas. Alberto Gillardino se vraća u Italiju i potpisaće ugovor sa Palermom narednih dana.

Na Svetskom prvenstvu u atletici u Pekingu videli smo nekoliko jako zanimljivih takmičenja danas. U skoku motkom za žene zlato je osvojila Silva sa Kube, druga je bila Brazilka Murer dok je Grkinja Kyriakopoulou osvojila bronzanu medalju.

U bacanju koplja za muškarce Yego je doneo još jedno zlato Keniji, El Sayed je osvojio srebro za Egipat, dok je finski veteran Pitkamaki bio treći.

Čehinja Hejnova je slavila na 400 metara sa preponama, dok su Amerikanke Little i Tate osvojile srebro i bronzu.

Na 400 metara za muškarce zlato je osvojio Južnoafrikanac Van Niekerk, Amerikanac Merrit je bio drugi, dok je James osvojio bronzu za Grenadu.

Videli smo polufinala trke na 200 metara za muškarce, a Bolt i Gatlin su trčanjem ispod 20 sekundi najavili još jedno fantastično finale.