Pregled dana – Bayern Munich nadigrao Arsenal

Pregled dana počinje utakmicom Lige šampiona u kojoj je Bayern Munich nadigrao Arsenal i zasluženo slavio sa 5-1. Bavarci su se tako revanširali Tobdžijama za poraz u Londonu, ali i doveli Arsenal u nezgodnu poziciju jer ima samo tri boda nakon prva četiri kola. Olympiakos je u finišu meča uspeo da slomi otpor Dinamo Zagreba i slavi sa 2-1. Roma je konačno upisala pobedu u grupnoj fazi Ligi šampina. Vučica je na svom terenu savladala Bayer Leverkusen sa 3-2. Bacelona je bez većih problema savladala BATE Borisov, 3-0. Maccabi Tel Aviv je doživeo četvrti poraz u Ligi šampiona. Ovoga puta bolji od predstavnika Izraela je bio Porto, 3-1. Chelsea je umalo opet ispustio bodove. Plavci su ugostili Dynamo Kyev i bili su bolji rival,ali se u poslednjih 10 minuta meča ušlo rezultatom 1-1. Ipak, Willian je prelepim golom iz slobodnog udarca doneo pobedu svom timu. Zenit St. Petersburg je ostvario i četvrtu pobedu u grupi H i plasirao se u sledeću fazu takmičenja. Ruski predstavnik je kao gost savladao Lyon sa 2-0. Gent je na svom terenu bio bolji od Valensie sa 1-0.

U odloženoj utakmici francuske Lige 1, Nantes je kao gost savladao Nice sa 2-1.

Fudbaler Real Madrida, Karim Benzema je priveden zbog ucenjivanja saigrača iz reprezentacije. Postoji sumnja da je Benzema jedan od ljudi koji je ucenjivao Mathieu Valbuenu seksi snimkom.

Montreal Impact je saopštio danas da Didier Drogba neće biti prosleđivan na pozajmicu u Evropu tokom pauze između dve sezone u MLS.

Završeno je četvrto kolo ULEB Evrokupa, a postignuti su sledeći rezultati – Grupa A: Telekom Baskets Bonn – Dolomiti Energia Trento 89-96, EWE Baskets Oldenburg – Nanterre 84-81 i Bilbao Basket – Union Olimpija 80-83, Grupa B: Alba Berlin – Gran Canaria 84-71, Grupa C: Nancy – Spirou Charleroi 67-63, Basket CAI Zaragoza – Ratiopharm Ulm 69-59, Grupa D: Aris BSA – CSA Steaua 70-66, Trabzonspor – Banvit 96-88, Budućnost – Uniks Kazan 73-63, Grupa E: Avtodor – PAOK 90-68, Besiktas – Szolnoki Olaj 76-67, Krasny Oktyabr – Galatasaray 72-88, AEK – Hapoel Jerusalem 75-74.

Kasno sinoć odigrano je sedam utakmica u NBA. Charlotte Hornets su bili bolji od Chicago Bulls rezultatom 130-105. Indiana Pacers su slavili na gostovanju protiv Detroit Pistons, 94-82. Atlanta Hawks su nadigrali Miami Heat, 98-92, dok Orlando Magic izašao kao pobednik iz duela sa New Orleans Pelicans, 103-94. Toronto Raptors su bili bolji od Dallas Mavericks, 102-91, a Sacramento Kings su doživeli poraz na svom parketu od Memphis Grizzlies, 103-89. Los Angeles Lakers su pretrpeli još jedan ubeldjiv poraz na startu sezone, a sada su od njih bili bolji Denver Nuggets i to rezultatom 120-109.

Poslednji turnir iz Masters serije igra se u Parizu. Rafael Nadal, Andy Murray i Rodger Federer su bez većih problema savladali svoje protivnike i plasirali se u treće kolo turnira. Marin Čilić nije uspeo da savlada Grigor Dimitrova, koji je oba seta dobio u tajbrejku. Kei Nishikori je nakon tri seta uspeo da obezbedi prolaz u sledeću rundu, dok je David Goffin završio sve u dva seta. Viktor Troicki je na fenomenalan način došao do pobede protiv Feliciano Lopeza, a Jo-Wilfried Tsonga je veoma brzo nadigrao Roberto Bautistu. Tomas Berdych, John Isner i Richard Gasquet su takođe izborili plasman u treće kolo ovog turnira.