Pregled dana – Chicago pobedio Oklahoma City

Pregled dana počinjemo informacijama iz NBA lige – u derbiju večeri Chicago Bullsi su na gostovanju pobedili Oklahoma City Thunder sa 105:96.

Gledali smo jako efikasno prvo poluvreme, u kojem su dominirali Pau Gasol sa jedne i Kevin Durant sa druge strane. U trećoj četvrtini su se gosti odlepili zahvaljujući sjajnoj igri Butlera, i ispostaviće se, rešili pitanje pobednika.

Oklahoma je odigrala odličnu poslednju četvrtinu, prišla na samo šest razlike, ali nisu mogli dalje i Chicago je zabeležio pobedu. Kod domaćina najbolji je bio Durant sa 29 poena, dok je Westbrook postigao 26. Kod pobednika, Butler je postigao 23, Gasol 21, a Rose 19 poena.

U prvom meču koji je odigran danas, Miami Heat je pobedio New Orleans Pelicanse sa 94:88 posle produžetka. Meč je bio pun izgubljenih lopti, timovi su igrali u serijama i nismo videli preterano kvalitetan meč. Miami je vodio dvocifrenom razlikom posle prve četvrtine i činilo se da neće imati problema u ovoj utakmici, ali su Pelicansi smanjili prednost do poluvremena. U trećoj četvrtini Miami se ponovo vratio na dvocifrenu razliku, ali je u poslednjoj četvrtini New Orleans odigrao sjajno i izjednačio rezultat. Davis je čak imao priliku da sekund pre kraja donese pobedu svom timu, ali je promašio. U produžetku Bosh je krunisao svoju sjajnu partiju i doneo domaćinu pobedu.

Bosh je bio igrač utakmice sa 30 poena, dok je Wade postigao 19. U New Orleansu, Davis je postigao 29, dok su Anderson i Gordon postigli 18, odnosno 16 poena.

Kobe Bryant vodi u glasovima za predstojeći All Stars vikend. Zvezda Los Angeles Lakersa je objavila da se povlači na kraju ove sezone, tako da je bilo očekivano da će biti izglasan po 18. put u karijeri. Bryant vodi sa 720 hiljada glasova, što je više od 200 hiljada više od drugoplasiranog Stepha Curryja. LeBron James je treći, dok su Durant, Wade, George, Westbrook, Griffin, Lenard, Anthony, Irving, Paul, Gasol, Thompson i Harden, skoro sigurni za ovaj All Star.

KK Crvena zvezda je potvrdila da ih Marcus Williams napušta, a da će ekipu najverovatnije pojačati Vasilije Micić.

Bivši košarkaš Crvene zvezde i Budućnosti Boris Savović vratio se u Srbiju i pojačaće ekipu Mega Leksa.

Što se više približava januar, to se više priča o mogućim transferima fudbalera širom Evrope. Steven Gerrard trenira sa svojim bivšim klubom Liverpoolov i postojale su spekulacije da će ponovo obući njihov dres ove zime, kao pozajmljeni igrač LA Galaxyja. Ipak, to je demantovao menadžer Redsa, Jurgen Klopp. Ilkay Gundogan se potpuno oporavio od povrede i ponovo je jedan od najtraženijih igrača u Evropi. Juventus želi dag a dovede ove zime i spreman je da plati 30 miliona evra, ali nemački klub najverovatnije neće prihvatiti ovu ponudu. Ashley Cole, koji je zaboravljen u Romi, bi mogao da se preseli u MLS, i to u ekipu LA Galaxyja.

U NFL je odigran samo jedan meč danas, Oakland Raidersi su pobedili San Diego Chargerse posle produžetaka sa 23:20.