Pregled dana – Crvena zvezda nastavila niz pobeda

Pregled dana počinjemo vestima iz Superlige Srbije, gde je u okviru 16. kola Crvena zvezda na svom stadionu nastavila pobednički niz, trijumfom nad ekipom OFK Beograda rezultatom 4:1. Ovo je bila 13. uzastopna pobeda Crvene zvezde, a strelci za crveno-bele su bili Slavoljub Srnić u 43. i 63. minutu, Vukašin Jovanović u 60. minutu i Hugo Vieira u 80. minutu, dok je utešni gol za goste postigao Marko Simić u 89. minutu susreta. Posao ekipi trenera Božovića je olakšao odbrambeni igrač OFK Beograda Srđa Knežević, koji je već u 28.minutu dobio drugi žuti karton, pa su gosti sa Karaburme više od 60 minuta igrali sa igračem manje. U preostalim mečevima odigranim danas, Voždovac je na svom terenu savladao Rad sa 1:0, dok su domaći Javor i Novi Pazar podelili bodove, a meč je završen rezultatom 1:1.

U derbiju 11. kola engleske Premijer lige fudbaleri Liverpula su zabeležili prvi ligaški trijumf pod vođstvom novog menadžera Jirgena Klopa, a njegovi izabranici su na gostovanju bili bolji od ekipe Čelsija i slavili nakon preokreta rezultatom 3:1. Čelsi je sjajno otvorio meč i već u 4. minutu su došli do vođstva golom Brazilca Ramiresa. Njegov sunarodnik u dresu Liverpula, Filip Kutinjo, izjednačio je rezultat u nadoknadi prvog poluvremena, a u 74. minutu isti igrač je doneo prednost gostima. Konačan rezultat je postavio Kristijan Benteke u 83. minutu. U preostalim mečevima odigranim danas, Kristal Palas je na svom terenu odigrao meč bez golova sa ekipom Mančester Junajteda, a istim rezultatom je završen susret između domaćeg Njukasla i Stouka. Arsenal je bez većih problema savladao Svonsi u gostima sa 3:0, Votford je kod kuće pobedio Vest Hem sa 2:0, dok je Lester nakon preokreta slavio na gostovanju protiv Vest Bromvič Albiona rezultatom 3:2. Mančester Siti se na svom terenu mučio protiv Noriča, ali su na kraju ostvarili pobedu rezultatom 2:1. Trijumf domaćoj ekipi je doneo Jaja Ture, golom iz jedanaesterca u 89. minutu.

Ekipa Juventusa pobedila je kao domaćin Torino sa 2:1 u dramatičnom gradskom derbiju, u 11. kolu italijanske Serije A. Prednost „Staroj dami“ je doneo Pol Pogba nakon 19 minuta, a Ćezare Bovo je izjednačio rezultat u 51. minutu susreta. Igrači Juventusa su u nastavku konstantno napadali gol gostiju, ali su tek u 94. minutu slomili otpor protivnika, a pobednički gol je postigao Huan Kvadrado. Danas je odigran još jedan meč Serije A, a derbi između domaćeg Intera i Rome pripao je Interu, koji je trijumfovao sa 1:0. Gosti iz Rima su meč završili sa 10 igrača, nakon što je Miralem Pjanić dobio drugi žuti karton u 73. minutu.

Odigrano je pet mečeva 10. kola španske Primere, a postignuti su sledeći rezultati: Real Madrid je na svom stadionu pobedio Las Palmas sa 3:1; Valensija je kod kuće bila bolja od Levantea trijumfovala sa 3:0; Viljareal je kao domaćin pobedio Sevilju sa 2:1; Barselona je na gostujućem terenu savladala Hetafe sa 2:0. U poslednjem meču odigranom danas, Real Sosijedad je na svom terenu potažen od ekipe Selte rezultatom 3:2.

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su Verder u gostima sa 3:1, u okviru 11. kola Bundeslige i nastavili da prate vodeći Bajern Minhen. Najubedljiviji trijumf u danas odigranim mečevima je ostvarila Borusija Menhengladbah, koja je na gostovanju pregazila Hertu sa 4:1, dok je Volfsburg na svom stadionu pobedio Bajer Leverkuzen sa 2:1. Augsburg je kod kuće remizirao sa Majncom rezultatom 3:3, domaći Keln i Hofenhajm odigrali su meč bez golova, a pobednika nije bilo ni u susretu između domaćeg Štutgarta i Ingolštada, a ovaj meč je završen rezultatom 1:1.

Danas je odigrano 7 mečeva 12. kola francuske Lige 1, a postignuti su sledeći rezultati: Sent Etjen je na svom terenu savladao Rems sa 3:0; Bastia je kod kuće pobedila Kaen sa 1:0; domaći Ajačio je sa igračem manje pobedio Bordo rezultatom 2:0; Olimpik Lion je u gostima savladao Troa sa 1:0, a domaćini su od 36. minuta igrali sa igračem manje; a Pari Sen Žermen je na gostovanju trijumfovao nad ekipom Rena sa 1:0. Domaći Gengam i Lorijen su utakmicu bez pobednika završili sa po 10 igrača, a rezultat je bio 2:2. Pobednika nije bilo ni u meču između domaćeg Tuluza i Monpeljea, a konačan rezultat je bio 1:1.

Samo nekoliko meseci nakon što ga je Valensija otkupila od Mančester Sitija, Alvaro Negredo je postao višak na Mestalji. Iskusni napadač, koji je plaćen skoro 30 miliona evra, ušao je u sukob sa trenerom, zbog čega je van tima.

Legenda srpske i jugoslovenske košarke Ranko Žeravica je sahranjen danas u Aleji zaslužnih građana na Novom groblju u Beogradu. Sahrani je prisustvovao sam krem košarke sa ovih prostora, igrači i treneri koji su učili od njega, među kojima su bili Dražen Dalipagić, Zoran Slavnić, Božidar Maljković, Dejan Bodiroga, Mirko Novosel, Boško Tanjević i mnogi drugi. Žeravica je preminuo u četvrtak u 87. godini, a prijatelji i poštovaoci su se od njega oprostili na komemoraciji koja je održana u Skupštini grada Beograda.

U noći između petka i subote je odigrana nekolicina mečeva NBA lige, a postignuti su sledeći rezultati: Denver je na svom parketu poražen od Minesote rezultatom 95:78 (Nikola Jokić je zabeležio 10 poena i 9 skokova, Nemanja Bjelica 3 poena i 8 skokova); Finiks je kući savladao Portland sa 110:92; Sakramento je u svojoj dvorani pobedio LA Lejkerse sa 132:114; Hjuston je kod kuće poražen od Golden Stejta sa 112:92; San Antonio je kući savladao Bruklin sa 102:75 (Boban Marjanović je zabeležio 6 poena i 5 skokova); Atlanta je kod kuće bila bolja od Šarlota i pobedila rezultatom 97:94; Milvoki je kući poražen od Vašingona sa 113:118; Boston je u svojoj dvorani pretrpeo poraz od Toronta sa 113:103; domaći Detroit je nakon produžetka savladao Čikago sa 98:94; Klivlend je kod kuće pobedio Majami rezultatom 102:92; Orlando je kući nakon dva produžetka poražen od Oklahome sa 136:139; Filadelfija je kući poražena od Jute sa 99:71.

Plejmejker Laboral Kuće Darius Adams najkorisniji je igrač trećeg kola Evrolige. On je u pobedi svog tima nad Limožom upisao 18 poena, 9 asistencija i 3 ukradene lopte za indeks korisnosti 29.

Etore Mesina, asistent u San Antonio Sparsima, mogao bi da postane novi selektor Italije, piše italijanski list Gazeta delo Sport. Mesina je već bio selektor Italije od 1993. do 1997. godine, a u bogatoj trenerskoj karijeri još je vodio Virtus iz Bolonje, Beneton, CSKA i Real Madrid.

Danas je na programu odigrano 4 meča 8. kola ABA lige, a postignuti su sledeći rezultati: Budućnost Voli je kod kuće pobedila Metalac sa 83:72; Krka je na svom parketu u neizvesnoj završnici pobedila MZT rezultatom 72:68; Zadar je kod kuće savladao Union Olimpiju sa 67:56; a u poslednjem meču dana, Mega Leks je zabeležio ubedljivu pobedu nad ekipom Sutjeske rezultatom 101:72.

Vozač Mercedesa Niko Rozberg osvojio je pol poziciju pred 17. trku ovogodišnjeg šampionata Formule 1, Veliku nagradu Meksika. Nemac je do pete pol pozicije ove sezone pred prvu trku u Meksiku od 1992. godine došao u vremenu od 1:19.480. Rozbergu će se na startu trke, u nedelju od 20 časova, pridružiti timski kolega Luis Hamilton, dok će treće mesto zauzeti Sebastijan Fetel u Ferariju.