Pregled dana – Đoković prestigao McEnroa

Pregled dana počinjemo vešću da je Novak Đoković započeo svoju 171. sedmicu na prvom mestu ATP liste i tako prestigao Johna McEnroa na večnoj listi. Novak je započeo 70. uzastopnu nedelju na čelu ATP liste čime je na petom mestu večne liste prestigao McEnroa pa su sada ispred njega ostale samo četiri legende tenisa – Jimmy Connors, Ivan Lendl, Pit Sampras i Roger Federer.

Inače Đoković je i dalje ubedljiv na prvom mestu ATP liste sa 15.785 bodova. Drugi reket Srbije Viktor Troicki pao je za dva mesta i sada zauzima 27. poziciju sa 1.442 boda, dok je Dušan Lajović napredovao šest mesta i sada je 87. sa 628 bodova.

Đoković će ove nedelje braniti titulu na poslednjem ATP Masters turniru sezone u Parizu gde se Dušan Lajović danas plasirao u drugo kolo pobedom nad Nicolasom Mahutom 7-5, 6-3. U ostalim mečevima prvog kola danas Dominic Thiem savladao je Adriana Mannarina sa 6-2, 5-7, 6-2, Bernard Tomic je bio bolji od Fabia Fogninija sa 6-3, 6-2 dok je Alexandr Dolgopolov elimisao Jiri Veselyja sa 6-3, 7-6. Andreas Seppi je pobedio Pabla Cuevasa sa 7-5, 6-3, a Đokovićev protivnik u drugom kolu, Thomaz Bellucci je eliminisao Teymuraza Gabashvilija sa 6-4, 6-4 dok je kvalifikant Aljaz Bedene bio bolji od Marcela Granollersa sa 7-5, 7-6.

Tottenham se popeo na peto mesto na tabeli engleske Premijer lige nakon što je savladao Aston Villu sa 2-1 u poslednjem meču 11. kola večeras. Moussa Dembele je domaćina doveo u prednost već u trećem minutu meča dok je Dele Alli duplirao prednost u poslednjem minutu prvog poluvremena. Jordan Ayew je postavio konačan rezultat golom u 79. minutu za goste.

Večeras su odigrana dva meča 11. kola italijanske Serie A. Chievo i Sampdoria su odigrali nerešenih 1-1 u Veroni dok je Empoli slavio u gostima Palermu sa 1-0 golom Riccarda Saponara u 53. minutu.

Boca Juniors je potvrdila svoju 25. titulu prvaka Argentine kasno sinoć nakon pobede nad ekipom Tigre sa 1-0 kod kuće na krcatoj legendardnoj La Bomboneri. Boca je titulu šampiona Prve lige Argentine overila u 29. kolu, jedno kolo pre kraja prvenstva golom Fabiana Monzona u 42. minutu.

Kansas City Royalsi su novi šampioni MLB lige i osvajači Svetske serije za sezonu 2015. Royalsi su savladali New York Metse sa 7-2 nakon 12 ininga u petoj utakmici i tako osvojili svoju drugu  titulu u istoriji franšize, a prvu posle 1985. godine. Iako su zaostajali 2-0 u devetom iningu, Royalsi su preokrenuli rezultat i slavili u meču broj pet, čime su seriju kompletirali ukupnim skorom 4-1.

Kvoterbek Peyton Manning je noćas imao 340 jardi bacanjem, dok su trkači Ronnie Hillman, koji je istrčao za dva tačdauna, i C.J. Anderson, koji je imao preko 100 pređenih jardi po zemlji, predvodili Denver Broncose u pobedi od 29-10 nad Green Bay Packersima u sudaru dve neporažene ekipe do sada u NFL ligi. Broncosi trenutno, nakon osam kola, imaju ukupan rezultat 7-0.

Los Angeles Lakersi su i dalje bez pobede na startu nove NBA sezone posle tri odigrana meča, nakon sinoćnog poraza od 103-93 protiv Dallas Mavericksa u Staples centru. Sa druge strane, Oklahoma City Thunder je savladao Denver Nuggetse rezultatom 117-93 za svoju treću pobedu u prva tri meča nove sezone. Toronto Raptorsi takođe imaju početni skor od 3-0, nakon što su savladali Milwaukee Buckse rezultatom 106-87. U preostalim mečevima noćas, Miami Heat je savladao Houston Rocketse rezultatom 109-89, dok je ekipa Chicago Bullsa nadigrala Orlando Magic sa 92-87.