Pregled dana – Đoković u polufinalu Vimbldona

Pregled dana počinjemo informacijom informacijom da se Novak Đoković plasirao u polufinale Vimbldona posle pobede nad Marinom Čilićem rezultatom 3:0 u setovima.

Posle meča sa Andersonom koji je mučio Đokovića sjajnim servisima se postavljalo pitanje da li će i Marin Čilić uspeti da učini isto, ali je prvi teniser sveta potpuno dominirao i zabeležio rutinsku pobedu sa 6:4, 6:4, 6:4. Novak svom rivalu nije dozvolio nijednu brejk loptu, a 27 vinera uz samo 15 grešaka i čak 72% ubačenog prvog servisa pokazuje da je sve funkcionisalo savršeno u igri srpskog tenisera.

Stan Wawrinka i Richard Gasquet su odigrali jedini neizvestan meč dana, koji je završen pobedom u pet setova. Gasquet je počeo jako dobro i osvojio prvi set, ali je odmah na startu drugog seta Wawrinka uspostavio ravnotežu i izjednačio rezultat. U trećem i u početku četvrtog seta Švajcarac je bio bolji i činilo se da će lako završiti meč u četiri seta, ali je Gasquet napravio brejk u desetom gemu i završio set sa 6:4, pa smo ušli u peti, odlučujući set. Gasquet je imao priliku da servira za meč pri rezultatu 5:3, ali je Wawrinka odmah vratio izgubljeni brejk. Švajcarac je imao i brejk loptu pri rezultatu 9:9 koju je Gasquet spasio, a potom i završio meč sa 11:9 u petom setu.

Federer je bio najbrži danas, za samo sat i 39 minuta je savladao Gillesa Simona sa 3:0, po setovima 6:3, 7:5 i 6:2. U prvom setu je Federer brejknuo Simona već u drugom gemu i tu prednost lako sačuvao do kraja seta. U drugom setu je, činilo se, ponovo načinio brejk u pravom trenutku, servirao za set pri rezultatu 5:4, ali je Simon uspeo da uzvrati i izjednači na 5:5. Ipak, do kraja meča je Federer osvojio 8 od 10 gemova i plasirao se u polufinale Vimbldona.

Andy Murray je igrao sličan meč protiv Pospisila. Kanađanin je bio najniže rangirani teniser u četvrtfinalu, ali je namučio Britanca pogotovo u drugom setu. Ipak, nije uspeo da održi nivo igre tokom čitavog meča i Murray je to znalački iskoristio i zabeležio maksimalnu pobedu, po setovima 6:4, 7:5 i 6:4.

Gold Kup je počeo kasno sinoć po našem vremenu. Odigrana su dva meča: Panama i Haiti su remizirali 1:1, dok je SAD savladala Honduras sa 2:1.

Raheem Sterling je izjavio da nema nameru da se priključi ekipi Liverpoola na pripremama. Za englesku štampu je izjavio da je glavni razlog takve odluke menadžer Liverpoola, Brendan Rodgers.

Mats Hummels je izjavio da nema nameru da napušta Borussiju Dortmund ovog leta.

Doskorašnji fudbaler OFK Beograda i osvajač zlatne medalje na Svetskom prvenstvu za fudbalere do 20 godina, Nemanja Antonov, karijeru će nastaviti u Garshopersu, saopštio je klub iz Ciriha.

Boško Janković je produžio ugovor sa Veronom, saopštio je danas taj klub.

Sada već bivši omladinac Rada, 18-godišnji Strahinja Karišić, novo je pojačanje španske Granade.

Fudbaleri Partizana su zabeležili još jednu pobedu na pripremama u Sloveniji. Oni su danas savladali Vašaš sa 4:1.

KK Crvena zvezda će se godinu dana pre nego što je bilo predviđeno vratiti takmičarskoj košarci. Oni će preuzeti mesto KK Crvena zvezda Telekom u Evroligi, svi trofeji koje je osvojila KK Crvena zvezda Telekom će se pripisati KK Crvena zvezda, a predsednik ovog kluba biće Nebojša Čović.

Na Evropskom košarkaškom prvenstvu do 20 godine za muškarce danas je odigrano osam mečeva. Srbija je savladala Letoniju sa 69:56, Turska je savladala Litvaniju sa 66:50, Španija je pobedila Rusiju sa 69:60, Francuska je savladala Hrvatsku sa 72:55, Slovenija je bila bolja od Velike Britanije sa 80:72, Češka je ubedljivo porazila Ukrajinu sa 90:68, a mečevi između Grčke i Bugarske i Italije i Bosne i Hercegovine će biti završeni kasnije večeras.

Na Evropskom košarkaškom prvenstvu do 20 godina za žene danas je odigrano šest mečeva. Italija je pobedila Belgiju sa 48:46, Holandija je savladala Mađarsku sa 80:62, Poljska je savladala Letoniju sa 68:51, Portugal je poražen od Španije sa 44:59, dok će mečevi između Francuske i Rusije i Slovačke i Nemačke biti završeni kasnije večeras.

Na Tour de Francu danas je u grupnom sprintu slavio Andre Greipel, ispred Petera Sagana i Marka Cavendisha. Generalni plasman je nepromenjen, Tony Martin i dalje vodi, 12 sekundi ispred Christophera Froomea i 25 sekundi ispred Tejaya Van Ganderena.

Na Univerzijadi su srpski košarkaši danas poraženi od SAD-a u jako neizvesnom meču, sa 66:65, a vaterpolisti su takođe poraženi od SAD, sa 7:6.