Pregled dana – Golden State vodi 2-0u finalu!

Pregled dana počinjemo informacijom da Golden State vodi sa 2-0 u finalu Zapadne konferencije protiv Houstona! U NBA plejofu, Golden State je u potpunosti iskoristio prednost svog domaćeg terena i dobio oba meča protiv Houstona, ali druga utakmica nije bila ni malo laka za domaće. Golden State je sjajno počeo meč i zatrpao koš gostiju u prvih 15-ak minuta. Steph Curry, kao i uvek, je vodio svoj tim koji je imao velikih 17 poena prednosti u drugoj četvrtini i činilo se da će Houston biti lako poražen. Ali, najbolji igrač Houstona James Harden nije tako mislio. On je odlično odgovorio na početni pritisak Golden Statea i predvodio seriju svog tima od čak 23:6 kojom je završeno poluvreme. Rezultat je bio poravnat, 55:55.

Drugo poluvreme je bilo napeto i neizvesno, nijedan tim nije uspeo da napravi opipljiviju prednost i Golden State i Houston su ušli u samu završnicu potpuno izjednačeni. Houston je imao napad za pobedu, James Harden mogao je da postane heroj, ali su ga Steph Curry i Klay Thompson zarobili, izgubio je loptu i vreme je isteklo, a Golden State je slavio rezultatom 99:98.

Stephen Curry je postigao 33 poena i sjajno šutirao iz igre, čak 13 od 21, a njegovi saigrači baš i nisu bili raspoloženi, pošto su samo Thompson, Bogut i Green postigli više od 10 poena pored njega.

James Harden je bio na korak od tripl dabl učinka, postigao je 38 poena, imao je 10 skokova i 9 asistencija, ali je u poslednjem napadu propustio da donese svom timu pobedu.

Dwight Howard je takođe imao dabl dabl, sa 19 poena i sjajnih 17 skokova. Golden State sada vodi sa 2:0 u seriji, ali treba imati u vidu da su u polufinalu konferencije Rocketsi gubili od Clippersa sa 3:1, pa su sa tri uzastopne pobede preokrenuli seriju, tako da Golden State ne sme da ih potceni.

U Kopa Libertadoresu su odigrana dva četvrtfinalna meča kasno sinoć. Guarani je savladao Racing Club sa 1:0, dok je River Plate izgubio na svom terenu protiv Cruzeira sa 0:1.

Žreb za drugi Grand Slam u sezoni, Roland Garros, je održan danas. Novak Đoković i Rafael Nadal mogu se sastati već u četvrtfinalu turnira! Ako sve prođe bez iznenađenja, pobednik ovog četvrtfinala bi trebalo da igra protiv Davida Ferrera ili Andyja Murraya u polufinalu. U trećoj četvrtini favoriti su Kei Nishikori i Tomas Berdych, dok u poslednjoj četvrtini bi trebalo da vidimo duel dva sunarodnika, Stana Wawrinke i Rogera Federera.

Na ženskom turniru, Serena Williams bi trebalo da igra protiv Caroline Wozniacki u četvrtfinalu, u sledećoj četvrtini favoriti su Petra Kvitova i Eugenie Bouchard, u trećem četvrtfinalu bi trebalo da se sastanu Ana Ivanović i Simona Halep, dok bi u poslednjem Carla Suarez Navarro trebalo da igra protiv Marije Sharapove.