Pregled dana – Iznenađujući poraz Sitija

Ovaj pregled dana svakako obeležava iznenađujući poraz Mančester Sitija u okviru 29. kola Premijer Lige. Kandidat za titulu je izgubio od kandidata za ispadanje Barnlija sa 1:0 i značajno umanjio šanse za odbranu titule. Arsenal je kod kuće sa priličnom lakoćom savladao Vest Hem sa 3:0 dok je Kristal Palas pobedom od 3:1 pomerio Kvins Park Rendžers nešto bliže ispadanju. U duelu timova iz sredine tabele Vest Bromvič Albion je minimalnim rezultatom pobedio Stouk dok je Lester uspeo da otkine bod Halu u meču bez golova. Aston Vila nastavlja uzdizanje sa dna tabele, ovaj put je sa 4:0 savladala direktnog konkurenta za opstanak Sanderlend.

Juventus je tek u 70. minutu slomio otpor Palerma za minimalnu pobedu ali veliki korak bliže odbrani Skudeta. U drugom meču Serije A ove subote sastali su se Kaljari i Empoli i mada su domaćini vodili od 20. minuta Empoli je uspeo da se izbori za bod zahvaljujući pogotku u 90. minutu.

Primera je počela remijem Espanjola i Atletiko Madrida bez golova, dok je sa dva gola Mesija Barselona savladala Eibar u gostima. Rajo je bio vrlo ubedljiv protiv Granade sa 3:1 dok se u kasnom večernjem meču u Vigu sastali Selta i Atletik Bilbao. Gosti su bili ubedljiviji u prvom delu igre i poveli su sa 2:0. Selta je napadala u drugom poluvremenu i uspela da smanji ali su Baskijci izdržali i osvojili tri boda.

U Bundesligi je danas palo mnogo golova a jedini meč u kom su mreže ostale mirne bio je onaj između Borusije i Kelna. Na svom terenu su ubedljivi bili Ajntraht protiv Paderborna sa 4:0 odnosno Hofenhajm protiv Hamburgera sa 3:0. U gostima su ubedljivo slavili Bajern protiv Verdera sa 4:0, uz dva gola Levandovskog, i Majnc protiv Augsburga sa 2:0. Herta i Šalke su podelili bodove u meču koji je završen 2:2 što sigurno nije preterano godilo ni jednoj ekipi u njihovim ambicijama.

Raspoloženi su bili i strelci u Francuskoj Ligi 1, Sent Etjen je bio bolji od Meca u gostima sa 3:2 dok je Lens minimalnim rezultatom savladao Tuluz. Kaen je gostovao Lorienu ali su od 17. minuta imali igrača manje pa su domaćini slavili sa 2:1. Monpelje je kod kuće bio ubedljiv protiv Remsa sa 3:1 a Nant je pred svojim navijačima sa 2:1 bio bolji od Eviana.

Odigrano je i 19. kolo Jelen Superlige Srbije a dva meča su završena bez pogodaka i to gostovanje Radničkog iz Niša Donjem Sremu odnosno susret Voždovca i Čukaričkog. Ostali mečevi su bili sa mnogo više golova a bez pobednika se završio jedino susret Napretka i Mladosti. Borac je sa 2:0 na svom terenu savladao Radnički Kragujevac a istim rezultatom je vodeći na tabeli Partizan nadjačao Rad. Glavni konkurent za titulu Crvena Zvezda je sa 3:1 savladala Spartak u Subotici, Jagodina je bila vrlo ubedljiva na gostovanju Vojvodini sa 4:1 dok je Novi Pazar bio bolji od OFK sa 3:1.

U košarkaškoj ABA ligi Solnoki je savladao Krku u gostima sa 71:61 zahvaljujući sjajnoj poslednjoj četvrtini u kojoj je prelomio meč. Olimpija je gostovala u Sofiji ali Levski nije pružio ozbiljniji otpor jer su Slovenci slavili 78:56. Metalac je savladao Mega Leks sa 86:83 mada su gosti bili vrlo blizu da izbore produžetke.

U NBA je odigrano čak osam mečeva, a između ostalih izdvajaju se poraz Čikaga od Šarlota i Majamija od Toronta. Dalas je deklasirao LA Kliperse sa 30 razlike dok je Denver izborio tešku pobedu protiv Golden Stejta. Atlanta je učvrstila vodeću poziciju na istoku pobedom nad Finiksom dok je Rasel Vestbruk ponovo imao tripl-dabl, ovaj put je u trijumfu Oklahome nad slabom Minesotom na 29 poena dodao 12 uhvaćenih lopti i deset asistencija.

Održane su i prve kvalifikacije ove sezone Formule 1 za Veliku nagradu Australije. Očekivano su dominirali vozači Mercedesa kojima čini se niko neće moći da parira. Sa pol pozicije će u nedelju krenuti Luis Hamilton a drugi najbolji rezultat u kvalifikacijama imao je njegov timski kolega Niko Rozberg. Felipe Masa iz Vilijamsa izborio je start sa treće pozicije dok će svoj debi u Ferariju Sebastijan Fetel početi sa četvrte pozicije.

Na turnirima Masters serije u Indijan Velsu u toku su prvo odnosno drugo kolo u obe konkurencije. U muškoj konkurenciji izdvajaju se pobede Kirgiosa, Kolšrajbera, Nišikorija i Gulbisa. Kod dama pobede su ostfarile Safarova, Serena Vilijams, Ivanović i Voznjacki.