Pregled dana – Lewandowski strelac pet golova!

Počinjemo pregled dana vešću da je neverovatni Robert Lewandowski bio strelac pet golova u derbiju protiv Wolfsburga i to za samo devet minuta!

Wolfsburg je vodio sa 1:0 u Minhenu posle gola koji je postigao Caligiuri u prvom poluvremenu, ali su u drugom poluvremenu domaći igrači preuzeli stvari u svoje ruke. Lewandovski je na poluvremenu zamenio Alcantaru i započeo svoju veliku seriju u 51. minutu, postigavši čak pet golova za samo devet minuta! Ovim podvigom postao je igrač koji je najbrže u istoriji Bundeslige postigao pet golova na jednom meču i jedini fudbaler kojem je to pošlo za rukom po ulasku u igru sa klupe.

U ostalim mečevima koji su odigrani večeras postignuti su sledeći rezultati: Darmstadt je pobedio Werder Bremen sa 2:1, Hertha je savladala Koln sa 2:0 i Ingolstadt je poražen kod kuće od Hamburga sa 0:1.

U italijanskoj Seriji A jedan meč je odigran večeras. Milan je vodio sa 3:0 u Udinama, posle pogodaka koje su postigli Balotelli, Bonaventura i Christian Zapata, ali se Udinese vratio golovima Agyemang-Badua i Duvana Zapate. Ipak, do kraja meča je Milan sačuvao prednost i slavio sa 3:2.

U španskoj Primera Diviziji odigrana su tri meča: Atletico Madrid je savladao Getafe sa 2:0, a oba gola postigao je Griezmann. Espanyol je pobedio Valenciju sa 1:0, a jedini gol postigao je Alvarez. Meč između Granade i Real Sociedada biće završen kasnije večeras.

U francuskoj Ligi 1 odigrano je dva meča: Angers i Reims su podelili bodove odigravši nerešeno, 0:0, dok je PSG savladao Guingamp sa ubedljivih 3:0. Golove su postigli Pastore, Di Maria i Ibrahimović, koji je u samom finišu meča promašio jedanaesterac i tako propustio priliku da ovaj trijumf Parižana učini još ubedljivijim.

Osam mečeva odigrano je večeras u engleskom Liga kupu: Aston Villa je pobedila Birmingham sa 1:0, Fulham je poražen od Stokea sa 0:1, Hull City je savladao Swansea sa 1:0, Leicester i West Ham su remizirali 1:1 i njihov meč će biti odlučen posle produžetaka, Middlesbrough je savladao Wolves sa 3:0, Preston i Bournemouth će takođe igrati produžetke, posle 90 minuta rezultat je bio 1:1, Sunderland je doživeo još jedan težak poraz, ovoga puta od Manchester Cityja sa 1:4 i Reading je poražen od Evertona sa 1:2.

Engleski fudbalski savez je pregledao sporne trenutke derbija prošlog kola između Arsenala i Chelsea i doneo odluku da kazni Dijega Costu sa tri meča neigranja zbog njegovog nesportskog ponašanja na toj utakmici, koje je glavni sudija propustio da sankcioniše crvenim kartonom. Fudbalski savez je ukinuo i kaznu štoperu Arsenala Gabrijelu, koji je isključen posle duela sa Koštom, pa će on moći da nastupi za Arsenal u sledećem meču.

Nekoliko zanimljivih teniskih mečeva odigrano je danas. U Mecu, Verdasco je savladao mladog Alexandera Zvereva sa 2:1. U St. Peterburgu Baghdatis je pobedio Gulbisa sa 2:1 i Robredo je savladao Youzhnyja istim rezultatom. U Guanzhouu je Kuznetsova pobedila Hantuchovu sa 2:0, Jankovic savladala Vesninu sa 2:0 i Puig savladala Petkovic takođe sa 2:0.

U NFL-u je odigran jedan meč kasno sinoć, New York Jetsi su savladali Indianapolis Coltse sa 20:7.