Pregled dana – Manchester City pobedio WBA

Pregled dana počinjemo informacijom da je Manchester City pobedio WBA rezultatom 3:0 u poslednjem meču prvog kola Premijer lige. Očekivalo se da ova dva tima odigraju neizvestan  meč, pošto ekipe koje predvodi Tony Pullis tradicionalno predstavljaju tvrd orah favoritima.

Već u devetom minutu bilo je 0:1. Yaya Toure postigao je vodeći gol uz dosta sreće – lopta je zakačila odbrambenog fudbalera WBA i prevarila golmana Myhilla. U 24. minutu City je poveo sa 0:2. Ovoga puta Yaya Toure nije imao sreće, njegov savršen udarac je završio u gornjem levom uglu nemoćnog Myhilla. Sterling i Kolarov su do kraja prvog poluvremena imali dve dobre prilike, ali njihovi udarci nisu bili dovoljno precizni.

Sterling je imao još jednu priliku početkom drugog poluvremena, ali je Myhill ponovo bio na visini zadatka. Lambert i Berahino su u narednih nekoliko minuta propustili dve najbolje prilike za domaće, a brzo je stigla i kazna. U 59. minutu Kompany je stavio tačku na ovu utakmicu svojim golom glavom posle kornera.

Nekoliko transfera je zaključeno danas i nastavile su se spekulacije oko transfera Davida De Gee i Pedra Rodrigueza. Salomon Rondon je prešao iz Zenita u WBA za rekordnu klupsku sumu – 12 miliona funti! Rahman Baba će konačno postati novi igrač Chelseja, pošto su se Plavci i Augsburg dogovorili da Chelsea plati 20 miliona evra i bonuse za njegovu slobodu. Real Madrid postavio je ultimatum Manchester Unitedu – ili će pustiti Davida De Geu sada, za 30 miliona evra, ili će ga izgubiti besplatno narednog leta. Takođe, očekivani transfer Pedra Rodrigueza u Manchester United će možda još malo sačekati. Neymar je dobio zauške pa će Pedro ostati još malo u klubu, a i City se navodno uključio u trku za španskog napadača.

Pošto je Marcelo Bielsa iznenada podneo ostavku, spekuliše se da će upražnjenu klupu Marseillea zauzeti Jurgen Klopp.

ATP Masters u Montrealu je počeo danas. Querrey je savladao Klizana sa 2:0, Stakhovsky je bio bolji od Peliwa sa 2:1, Bellucci je pobedio Cuevasa sa 2:1, Seppi je poražen od Simona sa 2:0, Janowicz je izgubio od Karlovića sa 2:0, Lopez je izgubio od Robreda sa 2:1, mečevi između Chunga i Mayera, Kudle i Younga i Souse i Tomića će biti završeni kasnije večeras.

I WTA turnir u Montrealu je počeo danas. Pennetta je savladala Dabrowski sa 2:0, dok će ostali mečevi biti završeni kasnije večeras.

Na Evropskom prvenstvu za košarkaše do 16 godina Srbija je danas savladala Francusku sa 69:62. Najefikasniji u srpskom timu su bili Pecarski i Marjanović. U ostalim mečevima, Finska je pobedila Hrvatsku sa 84:75, Crna Gora je bila bolja od Bosne i Hercegovine sa 77:73, Litvanija je pobedila Englesku sa 102:67, Turska je pobedila Grčku sa 87:63 i Španija je pobedila Nemačku sa 76:54.