meridianbet

Pregled dana – novi Rome, 24. het-trik Mesija

Nije bilo mnogo uzbuđenja u 26.  kolu italijanske Serije A ove nedelje jer su, čak tri meča završena bez golova. Ćezena i Palermo, Kjevo i Roma odnosno Parma i Atalanta remizirali su bez pogodaka što najviše pogađa Romu jer Juventus eventualnom pobedom protiv Sasuola u ponedeljak može pobeći na gotovo sigurno nedostižnih 11 poena razlike. Empoli i Đenova su takođe remizirali ali je svaki tim postigao po gol dok je Udineze na svom terenu savladao Torino sa 3:2. U večernjem terminu Napoli je ugostio Inter u derbiju kola. Domaćini su vodili sa 2:0 golovima Hamšika i Iguaina ali je Inter uspeo da izjednači sa bele tačke u 89. minutu.

U nemačkoj Bundesligi Keln je kod kuće savladao Ajntraht 4:2 uz dva gola Aleksandra Majera za poražene. Paderborn nije uspeo da se pred svojim navijačima izbori za bod, bolji je bio Bajer Leverkuzen sa 3:0 mada do 73. minuta nije bilo golova.

Primera je u nedelju na rasporedu imala četiri meča. Barselona je na Kamp Nou očekivano demolirala Rajo sa 6:1 uz 24. het-trik Lionela Mesija i tako se popela na vrh tabele. Espanjol je poražen u gostima od Real Sosijedada sa 1:0 dok je Viljareal sa 4:1 ubedljivo savladao Seltu. U poslednjem nedeljnom terminu odigrao se derbi između Atletiko Madrida i Valensije. Meč je završen 1:1 uz obilje grubih startova i kartona.

U francuskoj Ligi 1 Sent Etjen i Loren su igrali neizvestan meč sve dok gosti nisu ostali sa igračem manje nakon čega su domaćini postigli dva gola. Gengam je poražen od Lila kod kuće minimalnim rezultatom. Monpelje je poveo protiv Liona ali su se gosti povratili i na kraju pobedili sa 1:5.

NBA je imao gust raspored sa osam utakmica odigranim u noći između subote i nedelje i dve u nedelju uveče. Nju Orleans je pobedio Memfis 95:89, iako je gubio na poluvremenu sa čak 12 razlike, uz 26 poena Tajrika Evansa. Klivlend je bio bolji od Finiksa 89:79 uz 19 poena Timofeja Mozgova i 17 Lebrona Džejmsa. Majami je pobedio Sakramento 114:109 ali tek nakon produžetaka u meču u kom su se istakli Dvejn Vejd kod pobednika sa 28 poena i Demarkus Kazins sa 27 poena i 17 skokova. Indijana je bila bolja od Njujorka 92:86 a utakmica je prelomljena u poslednjoj četvrtini. Filadelfija je priredila najveće iznenađenje pobedivši Atlantu 92:84, mada su Hoksi odlučili da odmore trojicu startera. Minesota je u raspucanoj utakmici savladala Portland 121:113 uprkos sjajnoj partiji Demijana Lilarda (32-7-8). Milvoki je pobedio Vašington 91:85 zahvaljujući 30 poena i 9 skokova Krisa Midltona. Hjuston je sa 114:100 savladao Denver a u redovima pobednika najbolji je bio Džejms Harden koji je dodao 7 asistencija na ubačenih 28 poena. U nedelju veče San Antonio je nadjačao Čikago 116:105 iako je Dankan imao samo 3 poena, bez pogotka iz igre, jer je Toni Parker ubacio 30. Golden Stejt i LA Klipersi su igrali jednu vrlo neizvesnu utakmicu ali na kraju su pobedu ipak odneli Voriorsi 106:98.

U ABA ligi Crvena Zvezda je razbila Metalac 82:59 dok je Cedevita pobedila Zadar 74:70.

Prvo kolo svetske grupe Dejvis Kupa skoro je završeno i zna se 6 od 8 učesnika četvrtfinala. Srbija je svoj prolaz obezbedila još u subotu ali nije popustila i dobila je oba nedeljna meča nad Hrvatskom. Njihov protivnik u narednoj rundi biće bolji iz meča Argentine i Brazila a trenutno su u prednosti Karioke sa 2:1. Francuzi se jesu opustili pa su izgubili oba nedeljna meča protiv Nemačke, ali su ipak rezervisali susret sa Velikom Britanijom, koja je prošla u naredno kolo zahvaljujući pobedi Endija Mareja nad Džonom Iznerom. Australiji je plasman u četvrtfinale svojom drugom pobedom nad Češkom doneo Bernard Tomić a njihov protivnik će biti Kazahstan koji je dobio oba nedeljna meča nad Italijom. Belgija je sa 3:2 bila bolja od Švajcarske, koja je bila bez svojih najvećih zvezda, i čeka boljeg iz para Kanade i Japana gde je trenutno 2:1 za severnoameričku selekciju.