Pregled dana – Obavljen žreb u Nyonu

Pregled dana počinjemo vestima iz fudbala, a danas je obavljen žreb u Nyonu parova osmine finala Lige šampiona, kao i šesnaestine finala Lige Evrope, nakon čega su poznati parovi eliminacione faze. Parovi Lige šampiona su:

Gent – Wolfsburg

Prvi mečevi osmine finala na programu su 16/17. i 23/24. februara, a revanši 8/9. i 15/16. marta.

St. Etienne – Basel

Prvi mečevi šesnaestine finala igraće se 18. februara, dok su revanši 7 dana kasnije.

Danas je odigran poslednji susret 16. kola italijanske Serie A, a sastali su se domaći Lazio i Sampdoria. Veoma uzbudljiv meč je završen bez pobednika, a konačan rezultat je bio 1:1. Alessandro Matri je doveo Lazio u prednost u 78. minutu, a bod gostima je doneo Ervin Zukanović u poslednjim trenucima susreta.

Kompletirano je i 16. kolo engleske Premier league, u kojoj je Chelsea nastavio sa veoma lošim rezultatima. Večeras je domaći Leicester bio koban za ekipu sa Stamford Bridgea i trijumfovao rezultatom 2:1. Golove za domaćina su postigli Jamie Vardy u 34. i Riyiad Mahrez u 48. minutu susreta. Poraz „Plavaca“ je ublažio Francuz Loic Remy u 77. minutu.

Trener Milana Siniša Mihajlović pokušaće u janauru da angažuje Urugvajca Martina Caceresa iz Juventusa. Odbrambeni igrač takođe ima i ponudu turskog Galatasaraya, ali italijanski mediji tvrde da bi radije ostao u Italiji.

Uprava Espanyola smenila je trenera Sergia Gonzaleza nakon poraza od Celte, koji je ekipu doveo na samo tri boda iznad zone ispadanja, saopštio je klub. Mediji u Španiji prenose da je glavni kandidat za novog trenera Rumun Konstantin Galka, koji je prošle sezone osvojio je duplu krunu sa Steauom.

U noći između nedelje i ponedeljka je odigrano svega četiri meča u NBA ligi, a postignuti su sledeći rezultati:

Phoenix Suns – Minnesota Timberwolves 108:101 (Nemanja Bjelica je zabeležio 6 skokova i blokadu za 15 minuta)

Miami Heat – Memphis Grizzlies 100:97

Toronto Raptors – Philadelphia 76ers 96:76

Oklahoma City Thunder – Utah Jazz 104:98 (nakon produžetka)

U poslednjem meču 14. kola ABA lige, Crvena zvezda Telekom je u gostima savladala Mega Leks nakon produžetka rezultatom 79:78.

Američka teniserka Serena Williams proglašena je za sportsku ličnost godine u izboru magazina „Sports Illustrated“. Osim nje, kandidati za prestižnu nagradu, između ostalih, bili su i Novak Đoković, Lionel Messi, Steph Curry i Usain Bolt.

Arapski šeici žele da Dubai bude domaćin revanš borbe najboljih velter boraca današnjice Floyda Mayweathera i Manny Pacquiaoa. Amerikanac je u maju ove godine savladao Filipinca u „borbi veka“ na bodove, nakon čega se spekulisalo o mogućem revanšu. Kako prenose svetski mediji, Arapi su spremni da ponude borcima čak 300 miliona dolara za borbu u Dubaiju.

Prethodne noći je odigran jedan meč 14. kola američke NFL lige, u kojem su New England Patriots ubedljivo savladali Houston Texans sa 27:6. Ovim trijumfom, Patriotsi su i zvanično obezbedili mesto u plej-ofu.