Pregled dana – Partizan doživeo novi neuspeh

Pregled dana počinjemo vešću da je Partizan doživeo novi neuspeh, odigravši nerešeno sa ekipom Rad iz Beograda, u odloženoj utakmici šestog kola Superlige. Crno – beli su pored terenske inicijative i velikog broja prilika odigrali samo 1 – 1  sa gostima sa Banjice. Rad je poveo golom Vidića u 20. Minutu, da bi samo par minuta kasnije Valeri Bojinov postavio konačan rezultat. Partizan je u seriji loših rezultata u Superligi Srbije, jer je na prethodna 3 meča osvojio sam 2 boda i već sada zaostaje čak 9 bodova za prvoplasiranom Crvenom zvezdom. U drugoj utakmci, Jagodina je na svom terenu remizirala sa Vojvodinom, 1 – 1. Oba gola viđena su u prvih 20 minuta. Gosti su poveli golom Paločevića, a konačan rezultat postavio je Ivanović.

Serija A je danas donela dosta iznenađenja. Carpi je upisao novi bod u eliti nakon remija bez golova sa Napolijem. ChievoVerona je nastavio sa dobrim partijama i slavio protiv Torina sa 1 – 0. Fiorentina je bila bolja od Bologne, 2 – 0, dok je Inter upisao novu pobedu u Seriji A. Neroazuri su pobedli Hellas Veronu sa 1 – 0. Najveće iznenađenje večeri desilo se u Torinu. Juventus je, i pored toga što je imao apsolutnu dominaciju, odigrao samo 1 – 1 sa Frosinoneom, kome je to prvi bod u najkvalitetnijem takmičenju na Apeninskom poluostrvu. Lazio je sa 2 – 0 savladao Genou. Sassuolo je nastavio da igra dobro na gostovanjima, a ovoga puta su slavili sa 1 – 0 na Siciliji u susretu sa Palermom. Sampdoria je u derbiju večeri bila bolja od Rome, 2 – 1.

Celta Vigo je u 5. kolu Primere savladala Barcelonu rezultatom 4 – 1. Domaćin je apsolutno nadigrao goste iz Kataloniji i zasluženo slavio. Levante i Eibar su remizirali, 2 – 2, dok je Rayo Vallecano sa 2 – 1 savladao Sporting Gijon. Karim Benzema je postigao dva gola u pobedi Real Madrida nad Athletic Bilbao, 2 – 1. Las Palmas je sa 2 – 0 savladao Sevillu, dok je Villarreal bio bolji od Malage, 1 – 0.

Bundesliga je danas na programu imala pet utakmica 6. kola. Bayer Leverkusen je sa 1 – 0 savladao Mainz 05. Borussia Moenchengladbach upisala je prvu pobedu ove sezone, nakon što je sa 4 – 2 bila bolja od Augsburga. VfB Stuttgart je slavio na gostovanju protiv Hannover 96 sa 3 – 1. Hoffenheim i Borussia Dortmund su igrali nerešeno, 1 – 1, dok je Schalke 04 sa 2 – 0  pobedio Eintracht.

U Francuskoj je odigrano šest utakmica 7. kola Lige 1. GFC Ajaccio i Rennes su podelili bodove u utakmici koja je završena rezultatom 1 – 1. Lorient je na svom terenu nadigrao Caen, 2 – 0, dok je Lyon istim rezultatom savladao Bastiu. Nice je deklasirala Bordeaux sa 6 – 1. Saint-Etienne je minimalnim rezultatom slavio na gostovanu protiv Troyes. U poslednjoj utakmici dana Toulouse i Marseille su igrali 1 – 1.

Engleski Liga kup je imao osam utakmica na programu danas i postignuti su sledeći rezultati: Crystal Palace – Charlton Athletic 4 – 1,  Milton Keynes Dons – Southampton 0 – 6, Newcastle United – Sheffield Wednesday 0 – 1, Norwich City – West Bromwich Albion 3 – 0, Tottenham Hotspur – Arsenal 1 – 2, Walsall – Chelsea 1 – 4, Manchester United – Ipswich Town 3 – 0. Liverpool je savladao Carlisle United tek nakon boljeg izvođenja jedanesteraca. Nakon 120 minuta igre rezultat je bio 1 – 1.

Dame se takmiče na teniskom turniru u Guanžuu, a u četvrtfinale ovog WTA turnira plasirale su se Monica Niculescu, Sara Errani, Saisai Zheng, Yanina Wickmayer, Jelena Janković, Svetlana Kuznetsova, Denisa Allertova i Simona Halep.