Pregled dana – Partizan u završnici kvalifikacija!

Pregled dana počinjemo iz Beograda, gde je Partizan eliminisao Steauu i obezbedio učešće u završnici kvalifikacija za Ligu šampiona.

Partizan je slavio rezultatom 4:2, posle velike borbe i velikog preokreta koji je usledio u drugom poluvremenu. Crno-beli su poveli u 8. minutu posle velike greške odbrane gostiju, a strelac je bio Babović. Ipak, samo tri minuta kasnije Muniru je izjednačio, da bi Hamroun doneo prednost Steaui na poluvremenu. Na početku drugog poluvremena Varela je kao poslednji igrač odbrane skrivio jedanaesterac i dobio crveni karton, ali je Bojinov pogodio stativu i rezultat je ostao nepromenjen. Partizan je nastavio da napada i golom Jevtovića u 60. minutu uspeo da izjednači, da bi Živković sjajnim potezom u 69. minutu doneo prednost svom timu. Trujić je u nadoknadi vremena “overio” prolaz dalje i postavio konačan rezultat, 4:2.

U ostalim mečevima postignuti su sledeći rezultati: Astana je pobedila HJK sa 4:3 posle velikog preokreta i plasirala se u narednu rundu. Qarabag i Celtic su odigrali 0:0, a dalje je prošao Celtic, ukupnom rezultatom 1:0, Sparta Prag je dozvolila veliki preokret CSKA koji je pobedio 2:3 i kvalifikovao se za narednu rundu ukupnim rezultatom 4:5. BATE je slavio sa 1:0 protiv Videotona i plasirao se u naredno kolo ukupnim rezultatom 1:0, Club Brugge je pobedio Panathinaikos sa 3:0 i prošao dalje, Malmo je bio bolji od Salzburga istim rezultatom i obezbedio plasman u narednu rundu. Plzen je prokockao veliku prednost nad Maccabijem na svom terenu. Ekipa Slaviše Jokanovića je pobedila u gostima rezultatom 0:2 i ukupnim rezultatom 3:2 prošao u narednu rundu. Shakhtar je savladao Fenerbahce sa 3:0 i eliminisao ih istim ukupnim rezultatom iz daljeg takmičenja, dok je Skenderbeu slavio sa 2:0 protiv Milsamija i ukupnim rezultatom 4:0 prošao u narednu rundu.

Na Internacionalnom Kupu šampiona Chelsea je poražen od Fiorentine u veoma neizvesnom meču koji je trajao gotovo 100 minuta. Rezultat je bio 1:0, a jedini gol je postigao Rodriguez u prvom poluvremenu. Drugi meč koji će se završiti kasno večeras je utakmica između Rome i Barcelone.

Na Audi Kupu Tottenham je savladao Milan sa 2:0, Chadli i Carroll su bili strelci za svoj tim. U drugom meču, Bayern Minhen je savladao Real Madrid sa 1:0. Jedini gol je postigao Robert Lewandowski u 88. minutu.

Nekoliko zanimljivih transfera se dogodilo danas. Guilherme Siqueira je posle samo godinu dana u Atletico Madridu promenio sredinu. On će igrati u Juventusu i njegov transfer će koštati Italijane 8 miliona evra. Ovaj transfer je logičan posle povratka Felipe Luisa u Atletico Madrid.

Alexander Lacazette je na pragu potpisivanja za Liverpool. Jedan od najboljih igrača Lige 1 bi mogao da bude veliko pojačanje za ekipu Brendana Rodgersa i ovaj transfer bi koštao Liverpool 21 milion funti.

Rahman Baba je sve bliži transferu u Chelsea.Augsburg bi za svog levog beka mogao da inkasira 17.5 miliona funti.

Fabio Borini je na pragu povratka u domovinu. Liverpoolov napadača bi mogao da pređe u Fiorentinu za oko 7 miliona funti.

Crystal Palace je potpisao Bakaryja Sakhoa koji je bio najbolji strelac među veznjacima u Čempionšipu prošle sezone.