Pregled dana – Pobede Manchester Uniteda i Barcelone

Današnji pregled dana počinjemo izveštajima iz najvećih fudbalskih liga, gde smo u najvećim derbijima dana videli pobede Manchester Uniteda i Barcelone.

U Engleskoj Premijer ligi, Liverpool je poražen od strane Manchester Uniteda sa 1:2. Juan Mata je postigao oba gola za svoj tim i odigrao jedan od najboljih mečeva od kako je prešao iz Chelseja, dok je Sturridge postigao jedini gol za Liverpool.

Ipak, ključni trenutak meča se desio na samom početku drugog poluvremena. Kapiten Gerrard je zamenio Lallanu na poluvremenu i u prvom minutu u igri je nagazio Andera Herreru tačno ispred sudije i zasluženo dobio crveni karton. Ovo je verovatno bio poslednji derbi meč koji je Gerrard odigrao protiv Manchester Uniteda i zaista je šteta što se ovako završilo.

Hull City i Chelsea su odigrali uzbudljiv meč koji je Chelsea dobio sa 2:3. Chelsea je vodio sa 0:2 za samo 10 minuta meča, posle golova Hazarda i Coste. Ipak, Hull se izborio za izjednačenje do poluvremena, a pobedu je u poslednjoj četvrtini meča doneo Remy.

U poslednjoj utakmici, QPR je izgubio od Evertona sa 1:2.

U nemačkoj Bundesligi smo bili svedoci dva iznenađenja u današnjim mečevima. I Wolfsburg i Bayern Munich su bili favoriti protiv Mainza i Borussije Moenchengladbach, ali i jedni i drugi nisu uspeli da dođu do pobede. Mainz je odigrao 1:1 kod kuće protiv Wolfsburga, a zatim je usledio pravi šok u Minhenu. Borussia Moenchengladbach je dokazala da im je mesto u Ligi šampiona naredne sezone pobedom protiv branioca titule rezultatom 0:2! Raffael je bio fantastičan i postigao oba gola za svoj tim.

U španskoj Primeri, Deportivo La Coruna i Espanyol su odigrali 0:0, Villareal je izgubio od Seville sa 0:2, dok je Real Sociedad savladao Cordobu sa 3:1. Zanimljivo je da su gosti ovaj meč završili samo sa osam igrača, pošto su dobili tri crvena kartona.

U derbi meču, Barcelona je savladala Real Madrid sa 2:1. Mathieu je postigao prvi gol, a Real Madrid je brzo odgovorio preko Cristiana Ronalda, koji je izjednačio pre poluvremena. U drugom poluvremenu, Suarez je ponovo doneo prednost Barceloni, što je bilo dovoljno da domaći tim zabeleži važnu pobedu.

U italijanskoj Seriji A, Juventus je nastavio svoj hod ka tituli. Savladali su Genou, a jedini gol je postignut od strane fantastičnog Carlosa Teveza. Roma je takođe došla do trijumfa, De Rossi je bio jedini strelac u Ceseni.

U ostalim mečevima, Empoli je pobedio Sassuolo sa 3:1, Lazio je bio bolji od Verone sa 2:0, Napoli je iznenađujuće odigrao samo 1:1 protiv Atalante koja je igrala sa desetoricom, Parma je izgubila od Torina sa 0:2, Sampdoria je pobedila Inter sa 1:0 i Udinese je odigrao 2:2 protiv Fiorentine.

Novak Đoković je pobedom nad Rogerom Federerom osvojio Indijan Vels. Samo jedan brejk poen je bio dovoljan Đokoviću za osvajanje prvog seta, da bi smo zatimn videli mnogo neizvesniji drugi set, gde se nakon obostranog gubitka po jednog servisa igrao taj brejke, zahvaljujući kojem je Federer uneo neizvesnost u meč. Međutim, Švajcarac je izgubio čak tri svoja servisa u trećem setu, pa je Novak Đoković osvojio 50. trofej u svojoj karijeri. Na WTA delu turnira, Simona Halep je slavila protiv Jelene Janković posle velike borbe sa 2:1. Srpska igračica je bila mnogo bolja u prvom setu i osvojila ga sa 6:2. Jelena Janković je imala priliku da servira za meč u drugom setu, ali Halep je osvojila tri gema u nizu i osvojila taj set sa 7:5. U trećem setu je Janković takođe prva došla do prednosti brejka, ali je Halep odlično odgovorila odigrala finiš meča koncentrisanije i slavila sa 6:4.

U ABA ligi je odigrano poslednje kolo i dobili smo i polufinalne parove u plejofu. Posle trijumfa Budućnosti nad Partizanom, gledaćemo srpski večiti derbi u polufinalu između Crvene zvezde i Partizana, dok će drugi polufinalni par činiti Budućnost i Cedevita.