Pregled dana – Pobede Vojvodine i Čukaričkog

Pregled dana otvaraju pobede Vojvodine i Čukaričkog u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.  Ono što je još obeležilo večerašnje prve mečeve druge runde Lige Evrope su pobede većine favorita. West Ham United se mučio sa malteškom ekipom Birkirkara ali su uspeli da postignu gol u 89. minutu za pobedu od 1-0. Skandinavski giganti FC Kobenhavn i Rosenborg su ubeležili pobede protiv ekipa Newton i Reykjavik dok su Trabzonspor i Legia iz Varšave ostvarili pobede od po 1-0 protiv FC Differdangea i rumunskog FC Botosani. Jedno od iznenađenja večeri bio je poraz grčkog PAOKa od 2-1 na gostovanju zagrebačkoj Lokomotivi. Škotski Aberdeen iako proglašen autsajderom u ovom kolu Lige Evrope protiv hrvatske Rijeke je ostvario ubedljivu pobedu od 3-0 u gostima. Revanši su na programu naredne sedmice.

Reprezentacije Rusije i Španije će igrati u finalu UEFA U-19 Evropskog prvenstva nakon danas odigranih polufinalnih mečeva. Rusija je razbila Grčku sa 4-0 dok je Španija savladala Francusku sa 2-0 golovima Asensia u finišu utakmice. Mladi španac je postigao golove u 88. i 90. minutu.

Dva gola u zaustavnom vremenu su bila šlag na tortu u meču između Meksika i Trinidada i Tobaga koji je završen sa uzbudljivih 4-4  u poslednjem kolu mečeva po grupama CONCACAF Gold kupa. Pri rezultatu 3-3 na ulasku u zaustavno vreme, Meksiko je poveo autogolom igrača Trinidada Cordell Catoa u 91. minutu, ali je samo minut kasnije igrač Trinidada i Tobaga Yohance Marshall postigao pogodak posle kornera, čime je izjednačio rezultat i poslao svoj tim na vrh grupe C. Kuba je ostvarila utešnu pobedu od 1-0 nad Gvatemalom u drugoj utakmici ove grupe. Trinidad i Tobago će igrati sa Panamom, dok će se Meksiko suočiti sa Kostarikom u četvrtfinalu.

Internacional je savladao Tigres UANL sa 2-1 u prvoj utakmici polufinala Kopa Libertadores. Andres D’Alessandro i Valdivia su postigli oba gola u prvih deset minuta za domaćine u Porto Alegru, ali je Hugo Ayala dao Meksikancima nadu golom u 23. minutu. Revanš utakmica je na rasporedu sledeće nedelje u Meksiku.

Bayern Munich je pobedio u trci nekoliko evropskih giganata za potpisom Artura Vidala iz Juventusa, nakon što je italijanski šampion prihvatio ponudu od 40 miliona evra za čileanskog reprezentativca. Vidal, koji je sa Čileom osvojio Kopa Amerika prošlog meseca, trenutno je jedan od najtraženijih igrača u Evropi, budući da je nekoliko klubova Premijer lige bilo u kombinaciji za transfer ovog igrača. Izveštaji kažu da će Juventus gledati da zameniti Vidala Julianom Draxlerom iz Schalkea, Juanom Cuadradom iz Chelsea ili Alexom Sandrom iz Portoa.

Golman U-20 reprezentacije Srbije Predrag Rajković dobio je još jedno priznanje od FIFE pošto je pozvan da bude deo žreba za Svetsko prvenstvo 2018 u Rusiji. Golman Crvene Zvezde bi trebalo da zajedno sa legendom Brazila, Ronaldom izvlači kuglice prilikom žreba za kvalifikacije za Svetsko prvenstvo 2018, koji će biti održan 25. jula u Sankt Peterburgu.

Naša teniserka Aleksandra Krunić plasirala se u četvrtfinale turnira u Bukureštu, nakon pobede nad italijankom Robertom Vinči od 6-1, 6-1. Krunićeva će u četvrtfinalu igrati sa Slovenkom Polonom Hercog.

Serena Williams se povukla sa Bastad Open turnira u Švedskoj zbog povrede lakta. Williamsova se povredila na današnjem treningu pa je odlučila da odustane od učešća. Trebalo je da igra protiv Klare Koukalova u drugoj rundi nakon pobede nad Ysaline Bonaventure u prvom kolu. Koukalova tako ide u sledeću rundu bez igre.

Reprezentacija Srbije u vaterpolu ostvarila je i treću pobedu na prijateljskom turniru u Nišu, pošto su sa 9:6 pobedili Rumuniju. Srbija je tako osvojila prvo mesto u grupi i sutra će u polufinalu igrati sa Grčkom.

Joaquim Rodriguez iz ekipe Katusha je pobednik 12. etape Tour de France, a ovo je njegova druga etapna pobeda na ovogodišnjem Turu. U međuvremenu, Chris Froome je održao prednost u generalnom plasmanu sa gotovo tri minuta ispred konkurenata. Vozač ekipe Sky je uspeo da se odbrani od današnjih napada Alberta Contadora, Vincenza Nibalija i Naira Quintane. Poslednja etapa na Pirinejima je počela na 35 stepeni Celzijusa, ali se završila po pljusku i grmljavini. Tur sada prelazi u Istočnu Francusku, na etape koje idu kroz Alpe.

Brazil je savladao ekipu SAD sa 3-1 za svoju prvu pobedu na finalnom turniru Svetske lige u odbojci čiji su domaćini. Brazilci sada imaju tri boda u grupi I nakon poraza na otvaranju turnira od Francuske 1-3. U grupi J Poljska je savladala Italiju sa 3-1 i sa tri boda izbila na vrh ove grupe u kojoj se još nalazi i naša reprezentacija.