Pregled dana – Razišli se Sofoklis i Zvezda

Pregled dana započinjemo domaćom košarkom – razišli su se Sofoklis Schortsanitis i Crvena zvezda! Iako je doveden kao veliko pojačanje pre samo dva meseca, gorostasni grčki centar nije opravdao očekivanja, pa je došlo do sporazumnog raskida saradnje. Crvena zvezda je već našla zamenu – početkom nedelje u klub je stigao Vladimir Štimac.

Počela je i nova sezona NBA lige. Tri meča su odigrana kasno sinoć, a Golden State Warriorsi su pokazali da će i ove sezone biti ozbiljan kandidat za titulu. Predvođeni neverovatnim Stephom Curryjem koji je postigao 40 poena Golden State je slavio protiv New Orleans Pelicansa sa 111:95. U preostalim mečevima, Chicago Bullsi su pobedili Cleveland Cavalierse sa 97:95, dok su Detroit Pistonsi savladali Atlanta Hawkse sa 94:106.

U Evrokupu je odigrano 15 mečeva: Trabzon je savladao Budućnost sa 75:71, Unics Kazan je izgubio od Arisa posle produžetka sa 73:74, AEK je pobedio Nizhny sa 87:70, Lietuvos Rytas je izgubio od Saratova sa 81:97, Neptunas je pobedio Volgograd sa 99:90 posle produžetka, PAOK je poražen od Besiktasa sa 80:100, Szolnoki je poražen od Zenita sa 75:84, Steaua je izgubila od Banvita sa 64:78, Galatasaray je pobedio Hapoel Jerusalem sa 87:79, Lodwigsburg je izgubio od Reggiane sa 65:76, Nancy je poražen od Zaragoze sa 76:78, Le Mans je izgubio od Albe posle produžetka sa 84:88, Trento je pobedio Nanterre sa 70:55, Olimpija je izgubila od Bonna sa 77:82 i Venezia je pobedila Charleroi sa 73:69.

Na WTA završnom turniru u Singapuru odigrano je dva meča. Kvitova je pobedila Safarovu sa 2:0, dok je Muguruza pobedila Kerber istim rezultatom.

Na ATP turniru u Bazelu odigrano je sedam mečeva. Wawrinka je razočarao domaće navijače pošto je izgubio od Ive Karlovića u tri seta. Dimitrov i Nadal su takođe odigrali uzbudljiv meč u tri seta, koji je na kraju dobio Nadal. U ostalim mečevima, Sock je pobedio Kudlu sa 2:0, Čilić je pobedio Chiudinellija sa 2:0, Gabashvili je pobedio Mayera sa 2:1, Anderson je savladao Ćorića sa 2:0 i Goffin je pobedio Mannarina sa 2:0.

U Seriji A je odigrano osam mečeva. Domaćini su uglavnom stizali do pobeda, Roma je novim trijumfom ostala na prvom mestu, dok je Juventus ponovo poražen! Roma je praktično obezbedila trijumf protiv Udinesea u prvih 10 minuta meča, pošto je već tada vodila sa 2:0, posle pogodaka Pjanića i Maicona. U drugom poluvremenu Gervinho je postigao i treći gol, dok je jedini gol za goste postigao Thereau. Sansone je postigao jedini gol u pobedi Sassuola nad Juventusom, a šampion Italije igrao je sa igračem manje čitavo drugo poluvreme zbog isključenja kapitena Chiellinija.

U ostalim mečevima, Milan je pobedio Chievo sa 1:0, Atalanta je pobedila Lazio sa 2:1, Frosinone je savladao Carpi sa 2:1, Napoli je pobedio Palermo sa 2:0, Torino i Genoa odigrali su 3:3, dok je Fiorentina slavila u Veroni sa 2:0.

U engleskom Liga kupu je odigrano četiri meča. Liverpool je savladao Bournemouth sa 1:0 i tako je Jurgen Klopp konačno došao do svoje prve pobede na klupi Crvenih. Manchester City je pobedio Crystal Palace sa 5:1, dok je Southampton pobedio Aston Villu sa 2:1. Manchester United nije uspeo da pobedi Middlesbrough posle 90 minuta, nije bilo golova ni u produžecima, pa je usledilo šutiranje penala. Gosti su bili bolji, ili manje loši, i slavili sa 3:1.

Ni Crvena zvezda ni Partizan nisu imali problema u šesnaestini finala Kupa Srbije. Crvena zvezda je u gostima savladala Bačku sa 3:1, dok je Partizan pobedio Sinđelić na gostovanju sa 2:0.