Pregled dana – Real Madrid i Porto idu dalje

Večeras su odigrane dve utakmice Lige šampiona. Real Madrid ne blista u poslednje vreme u La Ligi, a sa nešto lošijim partijama su nastavili i večeras. Šalke je poveo u Madridu golom Kristijana Fuksa nakon 20 minuta igre. Prednost gostiju trajala je samo pet minuta, kada je nakon kornera udarcem glavom Kristijano Ronaldo matirao Timona Velenrojtera. Pred kraj prvog poluvremena novi šok na Santijago Bernabeu. Bivši igrač Real Madida, Klas Jan Huntelar je zatresao mrežu Kasiljasa i doneo prednost Šalekeu, 1-2. Međutim, opet nakon samo pet minuta Kristijano Ronaldo poravnava rezultat. Karim Benzema je pogodio u 53. minutu za 3-2. Goleadu u Madridu je nastavio Sane koji je poravnao na 3-3. Da u završnici meča bude zanimljivo pobrinuo se Klas Jan Huntelar svojim drugim golom u 84. minutu. Šalke 04 je na kraju slavio u Madridu, 4-3, ali nakon dve utakmice Real Madrid je bolji i sa rezultatom 5-4 ide u sledeću rundu takmičenja. U drugoj utakmici večeri Porto je protiv Bazela poveo prelepim golom Brahmija u 14. minutu. Početkom drugog poluvremena Hektor Herera donosi prednost domaćinu od 2-0. Nakon 56 minuta igre bilo je 3-0 za Porto, nakon što je Kasemiro postigao prelep gol iz slobodnog udarca. Vinsent Abubakar doneo je prednost domaćinu od 4-0 u 75. minutu. Do kraja meča nije bilo promene rezultata i Porto je ukupnim rezultatom 5-1 savladao Bazel i plasirao se u sledeću fazu Lige šampiona.

U prvoj utakmici revanš mečeva Evro Kupa Lokomotiva Kuban je bez većih problema savladala Bamberg i prošla u sledeću rundu takmičenja. Utakmica je završena rezultatom 70-53, a u prvom meču ruski predstavnik je slavio sa 80-78. U pobedničkom timu se istakao Derik Braun sa 22 poena.

Golden Stejt Voriorsi i Atlanta Hoksi su došli do cifre od 50 pobeda u NBA ove sezone. Voriorsi su predvođeni Stefom Karijem, koji je meč završio sa 36 poena, pobedili Finiks Sanse rezultatom 98-80. Najbolji tim na Istoku, Atlanta Hoksi postigli su čak 130 poena u pobedi nad Sakramento Kingsima od 130-105. Negativan rekord zabeležili su Njujork Niksi, koji su poraženi od Denver Nagetsa,   78-106. Entoni Dejvis je obeležio veče nakon što je u pobedi Nju Orleans Pelkansa nad Milvoki Baksima od 114-103 učestvovao sa 43 poena. U duelu braće Gasol slavio je Markž. Njegovi Memfis Grizlisi su rezultatom 101-91 savladali Čikago Bulse. Vašington Vizardsi ostvarili su ubedljivu pobedu protiv Šarlot Hortentsa, 95-69, dok su Boston Seltiksi bili bolji od Majami Hita, 100-90. Los Anđeles Klipersi su bez većih problema savladali Minesota Timbervulfse, 89-76.

Počela je nova NFL sezona. Od danas timovi mogu da kontaktiraju u potpisuju slobodne igrače. Igrač koji trenutno privlači najviše pažnje je Darel Rivis, koji je bio veoma bitna karika u Pejtriotsima i jedan od najzaslužnijih za uspeh i osvajanje Superbola. Kanzas Siti Čifsi su pojačali svoj sekundari time što su potisali Tajvona Brenča na godinu dana. Preokret u priči o Frenku Goru. Veteran raning bek odlučio je da ipak ne potpiše za Filadelfija Iglse, već da se uputi u Indijanapolis Koltse. U narednih nekoliko dana videćemo da li će mu se tamo pridružiti Andre Džonson, koji je otpušten iz Hjuston Teksansa. Heri Daglas našao je dom u Nešvilu, gde treba da potpiše trogodišnji ugovor sa Tenesi Tajtansima. Još jedan vajd risiver našao je nov dom. Tori Smit potpisao je ugovor sa San Francisko Fortinajnersima. Od važnijih događaja danas ističemo još prelazak Lamara Vudlija u Arizona Kardinalse, kao i očekivanje da Indijanapolis Koltsi potpišu Trenta Kola.

Ipak su trejdovi obeležili početak nove NFL sezone. Nju Orleans Sejntsi i Sijetl Sihoksi su ugovorili trejd po kome su Sejntsi u Sijetl poslali Džimija Grejama i pik četvrte runde, a za uzvrat su dobili Maksa Ungera i pik prve runde. Baltimor Rejvensi su uspeli da pronađu dom za Halotija Nagtu tako što su ga trejdovali u Detroit Lajonse. Filadelfija Iglsi su poslali Nika Folsa u Sent Luis Remse, a u suprotnom smeru je stigao Sem Bredford.