Pregled dana – Roma savladala Lazio u derbiju

Pregled dana počinjemo vešću da je Roma savladala Lazio u derbiju Rima i na taj način obezbedila direktan plasman u grupnu fazu Lige šampiona. Roma je povela u 73. minutu kada je Juan Manuel Iturbe postigao pogodak sa pet metara, a nakon toga je izjednačujući gol glavom za Lazio postigao Filip Đordjević u 82. minutu. Međutim, francuski defanzivac Mapou Yanga-Mbiwa je obezbedio Romi sva tri boda pogotkom glavom nakon slobodnog udarca u 85. minutu – to je bio njegov prvi gol u sezoni. Laziu je sada potrebno bar bod protiv Napolija da bi obezbedio treće mesto i kvalifikacije za Ligu šampiona u avgustu.

Cleveland Cavaliers su stigli do sigurnih 3-0 u seriji protiv Atlanta Hawksa nakon pobede od 114-111 posle produžetka u trećoj utakmici finala Istočne konferencije.  LeBron James je predvodio Cavalierse sa 37 poena, 18 skokova i 13 asistencija, došavši na samo jednu pobedu od svog petog uzastopnog učešća u finalu NBA-a. Jeff Teague je postigao 30 poena, a Paul Millsap  dodao još 22 za Hawkse, koji su se hrabro borili 53 minuta, ali su na kraju izgubili možda i ključnu utakmicu. Četvrta utakmica je u sredu u Klivlendu.

Tampa Bay Lightning su stigli do finala Istočne konferencije NHL-a postižući pregršt golova – a odličnom odbranom prošle noći su se našli na samo jednu pobedu od finala Stenli kupa. Golman Ben Bishop, koji je primio čak 10 golova u prethodne dve utakmice, imao je 26 odbrana u pobedi od 2-0 nad New York Rangersima, koja je donela vođstvo Tampa Bayu od 3-2 uz utakmicu broj 6 na domaćem terenu u sredu.

Andy Murray je samouvereno otvorio učešće na Gren slemu na terenima Rolan Garosa. Treći nosilac je nastavio svoj pobednički niz na šljaci u 2015. savladavši Facunda Arguella sa 6-3, 6-3, 6-1. Četvrti nosilac Tomas Berdych je pobedio kvalifikanta Yoshihita Nishioku sa 6-0, 7-5, 6-3, a u drugom kolu srešće se sa sunarodnikom Radekom Stepanekom, koji je savladao Ivana Dodiga sa 5-7, 6-3, 6-4, 6-1. Tommy Robredo je eliminisao Andreya Golubeva sa 3-6, 6-1, 7-5, 6-3, i u narednoj rundi igraće sa Bornom Ćorićem, koji je savladao Sama Querreyja sa 7-6, 6-3, 0-6, i 6-3. U mečevima između francuskih tenisera Gilles Simon je savladao zemljaka Lucasa Pouillea sa 3-6, 6-1, 6-2, 6-4, dok je Gael Monfils otvorio Roland Garos pobedivši Edouarda Roger-Vasselina sa 6-2, 6-7, 6-1, 7-5.

Maria Sharapova je započela odbranu titule na Roland Garosu pobedivši Kaiu Kanepi sa 6-2, 6-4, dok je 15. nositeljka Venus Williams eliminisana od mlade Amerikanke Sloane Stephens sa 7-6, 6-1. Prva nositeljka Serena Williams će započeti svoje takmičenje sutra protiv Andree Hlavackove.