Pregled dana – Schortsanitis u Crvenoj zvezdi

Pregled dana počinjemo informacijom da je košarkaš Maccabija Sofoklis Schortsanitis praktično već u Crvenoj zvezdi. Popularni „baby Shaq“ je, kako javljaju srpski mediji, potpisaće jednogodišnji ugovor sa šampionom Srbije, a potpisivanje ugovora bi trebalo da se realizuje narednih dana.

U Super Kupu Engleske fudbaleri Arsenala i Chelseja su se borili za prvi trofej u sezoni. Arsenal je bio bolji u prvom poluvremenu, što je krunisao sjajnim pogotkom Alexa Oxlade Chamberlaina u 24. minutu. U drugom poluvremenu je Chelsea očekivano napadao, ali nisu uspeli da dođu do gola Tobdžija. U poslednjih deset minuta Arsenal je mogao i ubedljivije da trijumfuje, ali je Courtois odbrani udarce Gibbsa i Cazorle.

Dva meča Jelen Super lige su odigrana danas: Jagodina je poražena od Metalca sa 0:1, dok je Vojvodina savladala Javor sa 2:0.

U meču Internacionalnog Kupa šampiona Barcelona je iznenađujuće poražena od Fiorentine sa 1:2. Videli smo sva tri gola u prvih 20 minuta – Bernardeschi je postigao oba gola za Italijane, dok je Suarez bio jedini strelac za Barcelonu.

Odigrano je nekoliko interesantnih prijateljskih utakmica danas: Koln je savladao Valenciju sa 3:2, Everton je izgubio od Villareala sa 1:2, Southampton i Espanyol su odigrali nerešeno, 1:1, West Ham je poražen od Werder Bremena sa 1:2, Swindon je poražen od Liverpoola sa 1:2, Schalke i Twente su odigrali 1:1, Porto je savladao Stoke sa 3:0, Galatasaray je pobedio Inter sa 1:0 i Nica je savladala Napoli sa 3:2.

Angel Di Maria je praktično postao novi igrač PSG-a. Po pisanju engleskih medija, PSG je pristao da plati 44 miliona funti za argentinskog internacionalca. Zanimljivo je da je Manchester United platio 15 miliona funti više za njegovo dovođenje prošlog leta.

Sa druge strane, Manchester United je vrlo blizu da završi sve formalnosti oko prelaska Pedra Rodrigueza za 22 miliona funti. Rafael Benitez želi da otkupi nazad Alvara Moratu. Real ga je prodao prošlog leta 22 miliona evra, ali će sada morati da izdvoji 30 miliona ako želi da ga dobije nazad.

Košarkaška reprezentacija Srbije odigrala je prvu pripremnu utakmicu za Evropsko prvenstvo koje će se održati sledećeg meseca. Srbija je slavila protiv Mađarske rezultatom 81:61, a najefikasniji su bili Nedović sa 14, Milutinov sa 10 i Luka Mitrović sa 9 poena. Milosavljević, Teodosić, Erceg i Bjelica nisu bili u protokolu za ovaj meč, kao i Marjanović, koji je još uvek na pregledima u SAD.

Rafael Nadal je osvojio titulu u Hamburgu, pošto je savladao Fabija Fogninija u finalu sa 7:5, 7:5. Finale je bilo vrlo napeto i zanimljivo. Videli smo puno brejkova, pogotovo u ranoj fazi oba seta, a Fognini je uspevao prvi da načini štetu protivniku. U drugom setu je servirao za set i imao 40:15, ali je izgubio četiri poena uzastopno, pa je Nadal vratio izgubljeno. Videli smo sličan scenario i u poslednjem gemu na meču, Fognini je imao gem lopte, ali je serijom grešaka dao priliku šansu Nadalu da završi meč, što je on i iskoristio.

Jelena Janković osvojila je prvu titulu ove godine. Ona je u kineskom Nanchangu iskoristila odsustvo drugih teniserki iz svetskog vrha i dominantno, bez izgubljenog seta, došla do trofeja. U finalu je bila bolja od Chang sa 6:3, 7:6.

Na Svetskom prvenstvu u plivanju u Kazanju srpski reprezentativci nisu bili uspešni danas. Čaba Silađi se plasirao u polufinale trke na 100 metara prsno, da bi potom ostvario najslabije vreme u polufinalu. Srpska štafeta na 4×100 metara slobodno u sastavu Lenđer, Šorak, Barna i Nikolić, Lenđer na 50 metara delfin, Katarina Simonović na 400 metara slobodno, Velimir Stjepanović na 400 metara slobodno i Anja Crevar na 400 metara mešovito završili svoje takmičenje u kvalifikacijama i nisu uspeli da se plasiraju u finale.

Na Svetskom prvenstvu u vaterpolu odigrano je četiri meča osmine finala. Reprezentacija Srbije igraće u četvrtfinalu protiv SAD, koja je bila bolja od Brazila rezultatom 7:3. Italija je savladala Kanadu sa 8:2, Crna Gora je bila bolja od Kazakstana sa 12:8 i Austalija je bila dominantna savladavši Južnoafričku Republiku sa čak 17:1.

Veliki doping skandal potresa atletsku javnost u poslednjim nedeljama. Novi podaci ukazuju na to da je svaki četvrti vrhunski atletičar dopingovan, ali je najveća zvezda Usain Bolt navodno čist.