Pregled dana – Srbija poražena u polufinalu

Pregled dana počinjemo vešću da je Srbija poražena u polufinalu Prvenstva Evrope za košarkaše od reprezentacije Litvanije 64-67. Srpska selekcija je u francuskom Lilu odigrala najslabiji meč na turniru i doživela prvi poraz u odsudnom meču pre svega zbog lošeg šuta i bezidejne igre pod košem protivnika. Najefikasniji kod poraženih je bio Miloš Teodosić sa 16 poena dok je kod pobednika Valanciunas postigao 15 poena. Srbija će u nedelju igrati protiv reprezentacija domaćina Francuske za treće mesto dok će za zlato igrati Španija i Litvanija.

Crvena zvezda je u prvom meču 10. kola Superlige Srbije  savladala Jagodinu u gostima sa 3:0. Golove za Zvezdu su postigli Slavoljub Srnić u 6. minutu, Srđan Plavšić u 29. i Hugo Vieira u 86. minutu. Slavoljub Srnić je uz postignut gol zaradio i isključenje u 80. minutu.

Yunus Malli je postigao het-trik za ekipu Mainza u pobedi od 3-1 nad Hoffenheimom na otvaranju petog kola nemačke Bundeslige. Mainz se ovom pobedom popeo na treće mesto na tabeli.

Getafe je savladao Malagu sa  1-0 u prvom meču 4. kola španske Primere.  Stefan Šćepović je postigao gol u drugom minutu za prvu pobedu Getafea ove sezone.

Rennes je nastavio svoj odličan start sezone u francuskoj Ligi 1 pošto su izbili na drugo mesto na tabeli nakon nerešenih 1-1 protiv Lillea. Sofiane Boufal je doveo goste iz Lillea u vođstvo u 49. minutu dok je Paul-Georges Ntep izjednačio u 74.

David Goffin je savladao Federica Delbonisa as 7-5, 7-6, 6-3 u današnjem prvom meču polufinala Dejvis Kupa i tako doneo prednost Belgiji nad Argentinom ali je Leonardo Mayer vratio „gaučose“ u igru pobedom nad Steve Darcisom od 7-6, 7-6, 4-6, 6-3. U drugom polufinalnom paru Velika Britanija i Australija su izjednačene posle prvog dana. Andy Murray je pobedio Thanasi Kokkinakisa sa 6-3, 6-0, 6-3 dok je Bernard Tomić doneo „Kengurima“ izjednačenje pobedom nad Danielom Evansom od 6-3, 7-6, 6-7, 6-4.

Kornerbek Denver Broncosa Bradley Roby je vratio drugi fambl Jamaala Charlesa na noćašnjem meču 21 jard za tačdaun 27 sekundi pre kraja čime su Broncosi kompletirali veliki preokret i pobedili Kansas City Chiefse sa 31-24 na otvaranju drugog kola NFL lige.

Vozač Red Bulla Daniil Kvyat je bio najbrži na današnjim slobodnim treninzima Formule 1 pred Veliku nagradu Singapura. Kimi Raikkonen iz Ferarija je bio drugi dok je  Kvyatov timski kolega Daniel Ricciardo završio kao treći. Trenutni lider u šampionatu Lewis Hamilton je bio četvrti a njegov timski kolega Nico Rosberg tek sedmi.

Engleska je savladala Fidži na otvaranju Svetskog prvenstva u ragbiju sa 35-11. Englezi su domaćini ovogodišnjeg turnira i svoje rivale su savladali na Twickenham stadionu u Londonu nakon ceremonije otvaranja. Mike Brown je postigao dva eseja za pobednike i bio igrač meča.