Pregled dana – Srbija remizirala sa Crnom Gorom

Pregled dana počinjemo informacijom sa Svetskog prvenstva u rukometu za žene, gde je Srbija remizirala sa Crnom Gorom u prvom kolu, 28:28. Srbiju su predvodile Jelena Živković i Katarina Krpež-Šlezak sa po šest golova, dok je sa osam najefikasnija u protivničkom timu bila Katarina Bulatović.

U Super ligi Srbije Partizan je doživeo još jedan poraz, ovoga puta od Vojvodine na domaćem terenu, sa 2:0. Odigrana su još dva meča, Voždovac je savladao Radnički sa 3:1, dok je Mladost pobedila Rad sa 1:0.

U Bundesligi je odigrano šest mečeva. Odigrano je dva derbija, između Bayerna i Borussije Moenchengladbacha i između Dortmunda i Wolfsburga. Moenchengladbach je iznenadio Bayern i naneo mu prvi poraz ove sezone. Za samo 15 minuta u drugom poluvremenu je domaćin rešio pitanje pobednika – golove su postigli Wendt, Stindl i Johnson, dok je Ribery postigao svoj prvi gol ove sezone, koji je bio samo utešan za Bayern. Dortmund i Wolfsburg odigrali su vrlo zanimljiv meč. Gosti su dugo vodili posle pogotka Reusa, ali je u zaustavnom vremenu Rodriguez izjednačio rezultat iz penala. Ipak, u poslednjim trenucima meča Kagawa je doneo pobedu Dortmundu i postavio konačnih 1:2. U ostalim mečevima, Hamburg je izgubio kod kuće od Mainza sa 1:3, Hertha je pobedila Bayer Leverkusen sa 2:1, Ingolstadt i Hoffenheim su odigrali 1:1 i Cologne je izgubio kod kuće od Augsburga sa 1:0.

Osam mečeva je odigrano u Premijer ligi danas. Stoke City je šokirao Manchester City, koji je došao oslabljen neigranjem Kompanyja, Tourea i Aguera. Domaćin je savladao favorizovane goste sa 2:0, a oba gola postigao je Arnautović. Arsenal je pobedio Sunderland sa 3:1, iako su gosti mogli da izvuku i bolji rezultat. Campbell, Giroud i Ramsey su postigli golove, dok je Giroud takođe dao i autogol. Manchester United je odigrao 0:0 protiv West Hama, u meču koji su gosti mogli čak i da dobiju, dok je Chelsea ponovo razočarao svoje navijače i izgubio sa 1:0 od Bournemoutha na svom terenu. U ostalim mečevima, Southampton je odigrao 1:1 protiv Aston Ville, Watford je pobedio Norwich sa 2:0, West Bromvich je odigrao 1:1 protiv Tottenhama, dok se Leicester climbed to ponovo popeo na prvo mesto u ligi pobedom na gostovanju Swanseju sa 3:0!

U Primeri je odigrano pet mečeva. U derbiju su Valencia i Barcelona odigrali nerešeno, 1:1. Barcelona je vodila posle gola Suareza, ali je Mina u poslednjim minutima meča izjednačio i doneo bod domaćinu. Real Madrid nije imao nikakvih problema protiv Getafea – bilo je 4:0 već u 38. minutu meča (Benzema je postigao dva gola, dok su Bale i Ronaldo dali po jedan), Alexis je uspeo samo da postigne utešni gol za Getafe. U ostalim mečevima, Granada Atletico Madrid, dok će mečevi između La Corune i Seville i Betisa i Celte biti završeni kasnije večeras.

U Seriji A su odigrana dva meča: Torino i Roma odigrali su 1:1, dok je Inter pobedio Genou sa 1:0.

U NBA je odigrano sedam mečeva kasno sinoć i danas. New York Knicksi su pobedili Brooklyn Netse sa 108:91, Washington Wizardsi su pobedili Phoenix Sunse sa 109:106, Detroit Pistonsi su pobedili Milwaukee Buckse sa 102:95, Atlanta Hawksi su pobedili Los Angeles Lakerse sa 100:87, Dallas Mavericksi su izgubili kod kuće od Houston Rocketsa sa 100:96, New Orleans Pelicansi su pobedli Cleveland Cavalierse sa 114:108 posle produžetka, dok su Philadelphia 76ersi poraženi od Denver Nuggetsa sa 108:105.

U ABA ligi je odigrano tri meča. Igokea je poražena od Tajfuna kod kuće sa 82:71, Partizan je pobedio Olimpiju sa 76:74 i Cibona je poražena kod kuće od Budućnosti sa 91:69.

Na IESF E-Sports svetskom prvenstvu Srbija je osvojila titulu ispred Južne Koreje i Kine.

U finalu Kupa Srbije za vaterpoliste, najtrofejniji srpski vaterpolo klub Partizan je savladao Radnički iz Kragujevca sa 11:9 i tako osvojio svoj 24 trofej u ovom takmičenju nakon tri godine pauze.