Pregled dana – Srbija savladala SAD

Pregled dana počinjemo vešću da je Srbija savladala selekciju SAD rezultatom 12:7, te se tako plasirala u polufinale svetskog vaterpolo prvenstva u Kazanju. Rival Srbije u borbi za finale biće reprezentacija Italije, koja je prethodno iznenadila Mađarsku. Drugi polufinalni par činiće reprezentacije Hrvatske i Grčke. Hrvati su ubedljivo savladali Crnu Goru sa 10:4, dok je ekipa Grčke savladala Australiju nakon penala, rezultatom 12:11.

Ekipa bečkog Rapida napravila je veliko iznenađenje i u gostima pobedila holandski Ajaks rezultatom 3:2 i tako ih ostavila bez učešća u Ligi Šampiona, prvi put nakon pet godina. Rapid je na poluvremenu vodio rezultatom 2:0, golovima Berića i Šauba. Ajaks se potpuno vratio u meč golovima Milika u 53. minutu i Gudelja u 75. minutu, da bi samo dva minuta kasnije Šaub svojim drugim golom na meču postavio konačan rezultat i odveo svoj tim u plej of.  Prvi meč je završen bez pobednika – 2:2.

U plej of kvalifikacija za Ligu Šampiona danas je prošla i ekipa zagrebačkog Dinama, posle dramatičnog remija u Norveškoj sa ekipom Moldea – 3:3. Prvi meč završen je rezultatom 1:1, pa je hrvatski šampion  prošao dalje zahvaljujući više postignutih golova u gostima.

Kiparski APOEL će se takođe naći u plej ofu u borbi za Ligu Šampiona, iako je na svom terenu poražen od danskog Midtjilanda rezultatom 1:0. Dalji plasman je ostvario i francuski Monako, koji je i u revanš meču potpuno nadigrao ekipu švajcarskog Jang Bojsa i ostvario pobedu od 4:0.

Fudbaler Intera, Nemanja Vidić, biće podvrgnut operaciji leđa, te će odsustvovati sa terena četiri do pet meseci. Povreda 34. godišnjeg Vidića dodatno komplikuje planove kluba da ga proda, obzirom da Roberto Mančini, trener Intera ne računa na njega.

Andres Inijesta novi je kapiten Barselone. Dosadašnji zamenik kapitena, nasledio je u toj ulozi legendarnog Ćavija, koji je ovog leta napustio tim i otišao u katarski Al Sad. Novi kapiten izabran je tajnim glasanjem, u kome su učestvovali svi članovi prvog tima. Novi zamenik kapitena biće jedan od najboljih fudbalera sveta, Lionel Mesi.

Nekoliko utakmica prvog kola prvenstva Holandije biće otkazano zbog štrajka policije. Nova sezona trebalo je da startuje ovog petka, međutim mečevi će biti odloženi jer niko ne može da garantuje bezbednost. Mečevi koji su odloženi su duel između Herenvena i De Grafšapa, kao i mečevi između Zvolea i Kambura u subotu, odnosno između Viljema II i Vitesea dan kasnije.

Početak sezone propustiće Zlatan Ibrahimović, koji je doživeo blažu povredu kolena na meču Superkupa između Pari Sen Žermena i Olimpika iz Liona. Reprezentativac Švedske bi trebao da bude spreman za meč drugog kola.

Odigrani su i prvi mečevi Audi kupa – u prvoj utakmici Real Madrid je pobedio engleski Totenhem rezultatom 2:0. Golove za kraljevski klub su postigli Džejms Rodrigez u 36. minutu i Garet Bejl u 79. minutu meča. Šampion Nemačke, Bajern Minhen je ubedljivo savladao italijanski Milan rezultatom 3:0. Golove su postigli Huan Bernat u 24. minutu, Mario Gece u 74. i Levandovski u 85. minutu meča.

Košarkaški klub Partizan angažovao je prvo pojačanje ovog leta. U pitanju je dosadašnji košarkaš užičke Slobode, dvadesetogodišnji Miloš Koprivica. Povremeni reprezentativac Srbije do 20 godina igra na poziciji centra, a ugovor sa crno-belima potpisao je na tri godine.