Pregled dana – Srbija u četvrtfinalu EP

Pregled dana počinjemo vešću da će Srbija igrati u četvrtfinalu EP za muškarce u vaterpolu. U današnjem meču osmine finala 32. Evropskog prvenstva u vaterpolu koje se održava u Beogradu domaćin Srbija je savladala Slovačku sa 10-5, mnogo teže nego što je očekivano. Andrija Prlainović je postigao tri gola za našu reprezentaciju, a Pijetlović, Filipović i Ćuk po dva. Srbija će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz sutrašnjeg duela između Rusije i Nemačke. U ostalim mečevima osmine finala Španija je savladala Maltu sa 14-3, Crna Gora je bila bolja od Francuske 11-6 dok je Hrvatska savladala Holandiju 16-9.

Nakon nerešenih 1-1 u gostima Aston Villi, Leicester City je i dalje na vrhu engleske Premijer lige nakon nekompletnog 22. kola. Shinji Okazaki je doveo goste u vođstvo u 28. minutu a samo nekoliko minuta kasnije Riyiad Mahrez je promašio i penal za „Lisice“. Rudy Gestede je postavio konačnih 1-1 u 75. minutu. Chelsea i Everton su odigrali jedan od najboljih mečeva ove sezone u Premijer ligi koji je završen goleadom i rezultatom 3-3. Prvo poluvreme je završeno bez golova ali nakon autogola Johna Terryja u 50. i pogotka Kevina Mirallasa u 56. minutu Everton je imao dva gola prednosti. Ipak sa brza dva gola Diega Coste i Cesca Fabregasa u 64. i 66. minutu Chelsea je izjednačio rezultat. Everton je bio blizu pobede nakon što je Ramiro Funes Mori postigao gol u 90. minutu ali je pogodak Johna Terryja u sedmom minutu nadoknade iz očiglednog ofsajda doneo bod domaćinu. U ostalim mečevima Premijer lige danas, Tottenham je savladao Sunderland sa 4-1, Bournemouth je pobedio Norwich sa 3-0, Manchester City je razbio Crystal Palace 4-0, Newcastle je napokon slavio pošto su pobedili West Ham sa 2-1 dok je Southampton lako izašao na kraj sa West Bromwich Albionom 3-0.

Inter ponovo nije uspeo da pobedi i polako zaostaje u trci za titulu u italijanskoj Seriji A pošto su odigrali samo 1-1 na gostovanju Atalanti. U ostalim mečevima danas Torino je savladao Frosinone sa 4-2 dok je lider na tabeli Napoli 3-1.

Sevilla nastavlja da se penje ka mestu koje vodi u Ligu šampiona u španskoj Primeri pošto je danas savladala Malagu sa 2-1. Celta je zadržala peto mesto na tabeli nakon goleade i pobede od 4-3 nad Levanteom dok je Villareal odigrao 0-0 kod kuće sa Betisom.

Fudbalski klub Partizan je danas promovisao i četvrto pojačanje u zimskom prelaznom roku pošto je angažovan štoper Cedric Gogoua iz Obale Slonovače koji je prethodno nastupao za finski SJK.

Otpočelo je i takmičenje u grupama C i D na Evropskom prvenstvu u rukometu za muškarce u Poljskoj. U grupi C Španija je savladala Nemačku sa 32-29 dok je Švedska pobedila Sloveniju 23-21. U grupi D Mađarska je savladala Crnu Goru sa 32-27 a Danska Rusiju sa 31-25.

Viktor Troicki je uspeo da odbrani bodove i titulu osvojenu prošle godine na ATP 250 turniru u Sidneju nakon što je u današnjem finalu nakon velike borbe u trećem setu savladao Grigora Dimitrova 2-6, 6-1, 7-6. Ovo je treća ATP titula za Troickog u karijeri.

Alize Cornet je savladala Eugenie Bouchard sa 6-1, 6-2 u finalu WTA turnira u Hobartu. Ovo je peta WTA titula za Cornet u karijeri a prva od aprila 2014. godine.

Roberto Bautista Agut je trijumfovao na ATP 250 turniru u Oklendu nakon što je Jack Sock predao meč u drugom setu zbog posledica gripa. Bautista Agut je dobio prvi set sa 6-1.

Partizan je upisao važnu pobedu u 20. kolu ABA lige nakon što su savladali Krku u gostima sa 75-70. Crno-beli su ostvarili u osmu pobedu ove sezone i prvu u gostima. U ostalim mečevima danas Cibona je savladala MZT Skoplje sa 68-62 dok je lider na tabeli Budućnost iz Podgorice savladala Olimpiju sa 89-77.

Kyrie Irving je predvodio Cleveland Cavalierse sa 23 poena u pobedi od 91-77 nad Houston Rocketsima dok je LeBron James dodao 19 poena za Cavse koji se sada vraćaju kući nakon turneje od šest utakmica na Zapadu. Rezultati ostalih NBA mečeva prošle noći su Indiana Pacers – Washington Wizards 104-118, Oklahoma City Thunder – Minnesota Timberwolves 113-93 – Nemanja Bjelica je za Minnesotu ostvario 5 poena, 5 skokova, 4 asistencije, dve blokade i po jednu ukradenu i izgubljenu loptu, Boston Celtics – Phoenix Suns 117-103, Brooklyn Nets – Portland Trail Blazers 104-116, Chicago Bulls – Dallas Mavericks 77-83, Milwaukee Bucks – Atlanta Hawks 108-101, New Orleans Pelicans – Charlotte Hornets 109-107 and Denver Nuggets – Miami Heat 95-98. Nikola Jokić je za 18 minuta u igri za Denver postigao 9 poena uz 6 skokova, 5 asistencija i jednu blokadu.