Pregled dana – Srbija u finalu Mundijalita

Pregled dana počinjemo vestima sa Svetskog prvenstva za mlađe od 20 godina, popularnog „Mundijalita“, gde je Srbija izborila mesto u finalu. „Orlići“ su sa 2:1 nakon produžetaka savladali Mali i tako zakazali susret sa Brazilom u završnom meču takmičenja. Andrija Živković je doveo našu reprezentaciju u vođstvo već u četvrtom minutu, a i nakon toga se nastavio veliki pritisak na gol afričke reprezentacije. Međutim, kao što obično biva kad se izgledne šanse ne iskoriste, Mali je izjednačio preko Konea u 39. minutu. Prvih pola sata drugog poluvremena proteklo je u dinamičnom fudbalu ali se onda igra umirila i došlo se do produžetaka. U 101. minutu Ivan Šaponjić je bio najspretniji nakon prekida i doneo istorijski uspeh Srbiji. Njihov protivnik u finalnoj utakmici biće Brazil koji i nije bio preterano impresivan tokom turnira ali je demoliravši Senegal sa 5:0 u drugom polufinalu pokazao da se radi o vrhunskoj reprezentaciji. Svetsko prvenstvo za igrače ispod 20 godina će biti rešeno utakmicom u subotu u 7 ujutru po našem vremenu.

Golden State Warriors su novi šampioni NBA lige. Tim iz Zaliva je sa 105:97 savladao Cleveland Cavaliers u šestoj utakmici koja je odigrana u Ohaju. Najbolji igrač ovog meča bio je Andre Iguodala koji je postigao 25 poena, a imao je i pet skokova i pet asistencija. Upravo je Iguodala proglašen za MVP-a finalne serije što je malo ko mogao da očekuje. Iako se propisno ispromašivao Curry je na kraju zabeležio 25 poena, a imao je i 8 asistencija i 6 skokova, dok je Draymond Green ostvario tripl-dabl (16-11-10). Najbolji igrač poražene ekipe bio je LeBron James koji je imao 35 poena uz 17 uhvaćenih lopti i 9 dodavanja ali nije imao pravu podršku saigrača pa mu je promakla još jedna prilika da sa Cavsima osvoji prsten.

Kopa Amerika je u prethodnoj noći imala na rasporedu dve utakmice grupe B i na obe su zabeležene minimalne pobede favorita. Argentina je preko Sergia Aguera došla do pobede nad Urugvajem, a gol je postignut u drugom poluvremenu. Paragvaj je savladao Jamajku golom Edgara Beniteza u prvom poluvremenu. U poslednjem kolu Argentina se sastaje sa Jamajkom i velika je verovatnoća da će slaviti i tako izboriti prvo mesto u grupi dok će se Urugvaj i Paragvaj direktno boriti za plasman u narednu rundu takmičenja.

Evropsko prvenstvo u košarci za žene nastavljeno je danas sa tri utakmice grupe E. Turska je u meču sa malo poena savladala Crnu Goru 61:41, a meč je prelomljen u trećoj četvrtini koju su Turkinje dobile 22:7. Češka je savladala Belorusiju u neizvesnom meču 73:70. U još jednom meču sa malo poena Francuska je slavila nad Grčkom rezultatom 51:42.

Aegon Championships ATP turnir u Londonu će biti nastavljen bez šampiona Roland Garrosa. Stan Wawrinka je eliminisan od strane Kevina Andersona u dva seta, a oba su rešena u taj-brejku. Guillermo Garcia je savladao Alexandra Dolgopolova, Miloš Raonić je sa 2:1 pobedio Richarda Gasqueta dok je Gilles Simon sa 2:0 nadjačao Thanasia Kokkinakisa.

Halle ATP 500 je jedan od najpopularnijih pripremnih turnira za Wimbledon, i jedan od omiljenih Rogera Federera koji je sa relativnom lakoćom izbacio Ernestsa Gulbisa. Tomas Berdych je savladao Bornu Ćorića, Ivo Karlović sa 2:1 pobedio Alexandera Zvereva a Florian Mayer bez izgubljenog seta Steva Johnsona.

WTA turnir u Birmingemu je doneo jedno iznenađenje jer je Ana Ivanović poražena od Michelle Larcher De Brito sa 2:1. Prolaz u narednu rundu su između ostalih izborile i Jelena Janković, Angelique Kerber, Daniela Hantuchova i Sabine Lisicki.