meridianbet

Pregled dana – trijumf Hamiltona, Čelzi bliži tituli

Iako je Čelzi uvećao svoju prednost na vrhu Premijer lige na šest poena nerešenim rezultatom protiv Sautemptona, nakon čega je bliži tituli, ipak je dozvolio Arsenalu i Mančester Junajtedu da mu se približe. Lider na tabeli je zaustavljen od strane hrabrog Sautemptona, koji je odbio da ostavi bodove na Stamford bridžu. Dijego Košta je doveo Čelzi u vođstvo u 11. minutu, ali je Dušan Tadić izjednačio iz penala u 19, a uz to je Sautempton bio opasniji u prvom poluvremenu. Plavci su vršili pritisak u drugom poluvremenu, ali je golman gostiju, Foster bio junak meča budući da je odbranio nekoliko izglednih prilika. U popodnevnim mečevima, Everton je konačno prikazao odličnu igru kod kuće pobedivši Njukasl sa 3-0, dok je Mančester Junajted savladao Totenhem istim rezultatom za ostanak na četvrtom mestu uz smanjenje zaostatka na osam bodova iza vodećeg.

U poslednjem meču 25. kola Bundeslige u nedelju popodne Borusija Menhengladbah je postigla po jedan gol u svakom poluvremenu za pobedu od 2-0 nad bezopasnim Hanoverom, dok je ranije danas Volfsburg učvrstio svoju drugu poziciju na tabeli pobedom od 3-0 nad Frajburgom.

U relativno nezanimljivom prvom meču dana u španskoj La ligi između Almerije i Viljareala vredna pomena su bila samo dva crvena kartona – za Maura dos Santosa iz Almerije u prvom poluvrmenu i Haumea Kostu za gostujući tim u drugom. Malaga je nastavila sa dobrom formom u trci za mesto koje vodi u Ligu Evrope sledeće sezone sigurnom pobedom od 2-0 nad poslednjeplasiranom Kordobom, dok je petoplasirana Sevilja savladala Elče sa 2-0 i smanjila razliku na četiri boda iza Atletiko Madrida. Real Madrid je pobedio Levante sa 2-0, a oba gola je postigao Geret Bejl, koji je konačno prekinuo post od deset utakmica bez postignutog gola. Sledeće nedelje Real putuje u Barselonu, na El Klasiko koji može odlučiti šampiona.

Atalanta je odigrala drugi uzastopni meč bez golova u Seriji A protiv Udinezea danas i ostala opasno blizu zone ispadanja. Novi trener Edi Reja je debitovao na klupi Atalante prošle nedelje rezultatom 0-0 protiv Parme, a danas je ponovo uspeo da ostvari samo identičan skor kod kuće. Alberto Paloski je postigao dva gola protiv svog bivšeg kluba kojima je Kjevo iznenadio Đenovu sa 0-2 na stadionu Marasi, dok je Sasuolo prekinuo niz od četiri uzastopna poraza razbivši Parmu, koja je veći deo meča igrala sa igračem manje, rezultatom 4-1. Luka Toni je bio dvostruki strelac za Veronu u pobedi od 2-0 kod kuće nad Napolijem, koji je sada pao na četvrto mesto, pošto ih je Lacio pretekao u neizvesnoj trci za mesto koje vodi u Ligu šampiona. U večernjem meču Inter je ponovo razočarao svoje navijače pošto je odigrao mršavih 1-1 kod kuće protiv pretposlednje plasirane Ćezene.

Luis Hamilton je počeo odbranu titule F1 ubedljivom vožnjom na današnjoj trci za Veliku nagradu Australije u Melburnu. Hamilton je vodio od početka do kraja trke na stazi Albert park. Kroz cilj je prvi prošao ispred timskog kolege i rivala za titulu Nika Rozberga, koji je na ovom Gran priju trijumfovao prošle sezone. Sebastijan Fetel je završio na trećem mestu u svojoj prvoj trci kao vozač Ferarija. Felipe Masa iz Vilijamsa je na cilj stigao četvrti, dok je Felipe Nasr iz Zaubera kao debitant u Formuli 1 završio na petom mestu. Australijanac Danijel Rikiardo iz Red bula je završio trku na šestom mestu sa zaostatkom za čitav krug iza pobednika.

Novak Đoković je impresivno započeo odbranu titule na ATP Mastersu u Indijan Velsu lako pobedivši Markosa Bagdatisa sa 6-1, 6-3. Đokovićev potencijalni rival u trećem kolu Džon Izner je prekinuo niz od četiri poraza pobedom od 6-3, 6-4 na kvalifikantom Jirgenom Melcerom, dok je Bernard Tomić savladao Bornu Ćorića sa 6-3, 6-4. Osmi nosilac David Ferer pobedio je Ivana Dodiga rezultatom 4-6, 6-1, 7-6.