Pregled dana – Valencia i Real Madrid remizirali

Počinjemo pregled dana španskom Primerom i derbi mečom Valencia – Real Madrid koji su remizirali, 2:2. Real Madrid je poveo golom Benzeme u 16. minutu, ali je Parejo izjednačio u poslednjem minutu prvog poluvremena iz penala. Kovačić je isključen u 68. minutu, ali bez obzira na to, Real Madrid je ponovo poveo preko Balea u 82. minutu. Međutim, Alcacer je izjednačio posle samo minut i tako postavio konačan rezultat meča.

U prvom meču dana, Rayo Vallecano i Real Sociedad odigrali su 2:2, iako su domaćini vodili dva puta, posle golova Llorentea i Jozabeda, ali su Elustondo i Bruma uspevali da dva puta izjednače.

Betis je pretrpeo pravu katastrofu kod kuće od Eibara, rezultat je bio 4:0. Capa, Keko, Adrian i Baston su bili strelci na ovom meču.

Granada je iznenadila Sevillu i savladala je sa 2:1. Success i Penaranda su bili strelci za domaće, dok je Vitolo pogodio za goste.

Athletic Bilbao i Las Palmas su odigrali 2:2. Domaći su vodili dva puta, golovima Aduriza i Williamsa, ali su se gosti vraćali golovima Gomeza i Tanausua.

Meč između Deportiva i Villareala završen je pobedom gostiju 2:1. Bruno je postigao oba gola za goste, dok je Alberto pogodio za domaće.

U Premijer ligi je odigrano dva meča danas. Chelsea pod Guusom Hiddinkom konačno počinje da liči na tim koji je vladajući šampion Engleske. Danas  su savladali Crystal Palace na gostovanju sa 3:0, a golove su postigli Oscar, Willian i Costa.

U derbiju su Everton i Tottenham odigrali nerešeno, 1:1, iako smo mogli da vidimo mnogo više golova. Prvo je bivši igrač Tottenhama Aaron Lennon doveo u vođstvo Everton, a u poslednjim trenucima prvog poluvremena je Delle Alli postavio konačan rezultat.

U NBA je odigrano devet mečeva kasno sinoć. San Antonio Spursi su pobedili Houston Rocketse sa 121:103, a ovaj meč je bio poseban iz još jednog razloga – ovo je bio prvi meč koji je u karijeri odigrao Tim Duncan, a da nije uspeo da postigne nijedan poen. Ni Boban Marjanović se nije upisao na ovom meču.

Golden State Warriorsi su savladali Denver Nuggetse sa 111:108 posle produžetka. Steph Curry je ponovo doživeo lakšu povredu i izašao iz igre u prvom poluvremenu, a od tog trenutka gosti su samo smanjivali prednost. Ipak, vodeću ulogu preuzeo je Green, koji je monstruoznim tripl dablom (29 poena, 17 skokova i 14 asistencija) vodio svoj tim do pobede. Nikola Jokić nije postigao poene za Denver.

U ostalim mečevima, Oklahoma City Thundersi su pobedili Charlotte Hornetse u gostima sa 109:90, Indiana Pacersi su pobedili Detroit Pistonse sa 94:82, Cleveland Cavaliersi su pobedili Orlando Magic sa 104:79, Milwaukee Bucksi su pobedili Minnesota Timberwolvese sa 95:85 na gostovanju (Bjelica 3 poena za Timberwolvese), New Orleans Pelicansi su pobedili Dallas Maverickse sa 105:98 na gostovanju, Utah Jazz je pobedio Memphis Grizzliese sa 92:87 i Los Angeles Clippersi su pobedili Philadelphia 76erse sa 130:99.

U ABA ligi su odigrana dva meča. Igokea je poražena kod kuće od MZT-a sa 86:70, dok je Cibona savladala Metalac sa 77:73.

Na Hopman Cupu odigrana su četiri meča: Kyrgios je pobedio Zvereva sa 2:1, Vesely je pobedio Hewitta sa 2:1, Gavrilova je pobedila Lisicki sa 2:0 i Pliskova je pobedila Wolfe sa 2:0.