Pregled dana – vaterpolisti Srbije osvojili zlato

Pregled dana počinjemo vešću iz Bakua, gde se igraju prve Evropske igre, gde su vaterpolisti Srbije savladala Španiju i osvojili zlato. Nakon velike drame Srbija je uspela da slavi rezultatom 8 – 7 i dođe do prve zlatne medalje u ekipnim sportovima na ovom takmičenju.

Rano jutros na Kopa Amerika Argentina je golom Gonzalo Higuaina savladala Jamajku i sa 7 bodova iz tri utakmice plasirala se u sledeću fazu takmičenja. U večeras odigranoj utakmici grupe C između Kolumbije i Perua nije bilo golova.

Evropsko prvenstvo za igrače do 21 godine donelo nam je danas utakmice grupe B. U prvom meču dana Engleska je sa 1 – 0 savladala Švedsku. Strelac jednog gola na utakmici bio je Jesse Lingard u 85. minutu. U duelu između Italije i Portugalije nije bilo golova.

FIFA Svetsko prvenstvo za žene ulazi u završnicu, a u sledeću rundu takmičenja prošle su reprezentacije Kine i Australije. Kina je rezultatom 1 – 0 savladala Kamerun, dok je Australija istim rezultatom bila bolja od Brazila.

Evropsko košarkaško prvenstvo za žene danas je na programu imalo poslednje tri utakmice grupe F. Turska je opravdala ulogu favorita i savladala Češku rezultatom 59 – 48. Crna Gora je poražena u duelu sa Grčkom, 76 – 63. Francuska je došla do nove pobede na turniru nakon što su bili bolji od Belorusije rezultatom 64 – 58.

U drugoj utakmici finala Endesa lige, Real Madrid je na dominantan način savladao Barcelonu. Kraljevski klub je i u drugoj utakmici pred svojim navijačima salvio, ovoga puta rezultatom 100 – 80. Može se reći da je pobednik bio poznat već nakon prve četvrtine koju je Real Madrid dobio rezultatom 31 – 10. Madriđani su imali neverovatnu energiju tokom celog meča, a najbolji pojedinac meča bio je Sergio Llull sa 24 poena i neverovatnih 6/8 za tri poena. Barcelona je veoma slabo igrala, ukoliko izuzmemo učinak Justin Doellmana koji je ubacio 24 poena.

U petoj, odlučujućoj, utakmici finala Brose Baskets je savladao FC Bayern Munchen rezultatom 88 – 84 i osvojio titulu prvaka Nemačke.

Roger Federer je još jednom osvojio ATP 500 Halle. Švajcarac je dominirao tokom celog turnira, a fantastičnu nedelju krunisao je pobedom u dva seta protiv Andreas Seppia. Italijan je pružao zavidan otpor, ali nije mogao da ugrozi Federera koji je slavio rezultatom 2 – 0 (7 – 6, 6 – 4) i došao do 15. titule na travnatoj podlozi u karijeri.

Andy Murray je osvojio ATP 500 Aegon Championship koji se igra u Londonu. Murray je danas prvo završio juče prekinut meč polufinala. On je sa 2 – 0 (6 – 3, 7 – 6) savladao Viktora Troickog. Murray je, samo dva sata kasnije, u finalu savladao Kevina Andersona, takođe u dva seta (6 – 3, 6 – 4).

Angelique Kerber i Karolina Pliskova odigrale su interesantan meč u finalu WTA 500 Aegon Classic u Birmingemu. Posle tri seta Kerber je izašla kao pobednica (6 – 7, 6 – 3, 7 – 6).

Vozač Mercedesa Nico Rosberg, koji je startovao sa druge pozicije, osvojio je Veliku nagradu Austrije. On je završio ispred svog timskog kolege i najvećeg rivala u borbi za titulu, Lewisa Hamiltona, dok je treći bio Felipe Massa. Formula 1 se nastavlja za dve nedelje, kada je na programu Velika nagrada Velike Britanije.