Pregled dana – Veliki preokret Mega Leksa

Pregled dana počinjemo vestima iz košarke, gde je u okviru 15. kola ABA lige viđen veliki preokret košarkaša Mega Leksa u meču sa Partizanom u beogradskom Pioniru. Nakon zaostatka od 18 poena u 3. deonici meča, Mega Leks je furioznom igrom uspela da preokrene rezultat u nastavku i zasluženo trijumfuje rezultatom 85:78. U preostalim mečevima odigranim danas, MZT je savladao Metalac u gostima rezultatom 77:68, Cibona je pregazila Tajfun na gostovanju sa 74:52, dok je Krka u gostima bila bolja od Zadra i trijumfovala rezultatom 74:67.

U noći između petka i subote odigrano je 12 mečeva u NBA ligi, a postignuti su sledeći rezultati:

Indiana Pacers – Brooklyn Nets 104:97

Orlando Magic – Portland Trail Blazers 102:94

Philadelphia 76ers – New York Knicks 97:107

Boston Celtics – Atlanta Hawks 101:109

Chicago Bulls – Detroit Pistons 144:147 (nakon četiri produžetka)

Miami Heat – Toronto Raptors 94:108

Minnesota Timberwolves – Sacramento Kings 99:95 (Nemanja Bjelica bez poena za 4 minuta)

San Antonio Spurs – Los Angeles Clippers 115:107 (Boban Marjanović nije igrao)

Dallas Mavericks – Memphis Grizzlies 97:88

Utah Jazz – Denver Nuggets 97:88 (Nikola Jokić 7 poena i 10 skokova za 21 minut)

Golden State Warriors – Milwaukee Bucks 121:112

Phoenix Suns – New Orleans Pelicans 104:88

Trener fudbalera Budućnosti Miodrag Vukotić ranjen je u petak uveče u pucnjavi u podgoričkom naselju Zabjelo, prenose crnogorski mediji. Trener podgoričke ekipe je van životne opasnosti.

Londonski Chelsea potvrdio je da će Holanđanin Guus Hiddink biti novi menadžer ekipe sa Stamford Bridgea. On će na klupi zameniti Jose Mourinhoa, koji je ranije tokom nedelje otpušten zbog serije očajnih rezultata, a za sada je poznato da će na čelu ekipe biti do kraja sezone.

U 17. kolu engleske Premier league, danas je odigrano 7 mečeva, a postignuti su sledeći rezultati: Chelsea je pred svojim navijačima savladao Sunderland sa 3:1, Leicester City je u gostima pobedio Everton sa 3:2, Norwich je priredio veliko iznenađenje i u gostima savladao Manchester United sa 2:1, Tottenham je bio bolji od domaćeg Southamptona i slavio sa 2:0, Crystal Palace je na gostovanju pobedio Stoke sa 2:1, dok je Bournemouth u gostima pobedio WBA sa 2:1, domaći tim je meč završio sa 9 igrača. U poslednjem meču dana, Newcastle je pred svojim navijačima remizirao sa Aston Villom rezultatom 1:1.

Odigrani su prvi mečevi 19. kola francuske Ligue 1, u kojoj je PSG u gostima pobedio Caen sa 3:0, Bastia je na svom terenu savladala Reims sa 2:0, Rennes je u gostima pobedio Guingamp sa 2:0, dok su Lorient i Nantes odigrali meč bez golova, a istim rezultatom je završen i meč između domaćeg Troyes i Monaca, iako su domaći od 4. minuta igrali ostali sa 10 igrača. Pobednika nije bilo ni u meču između domaćeg Toulousea i Lillea, a meč je završen rezultatom 1:1.

Danas je odigran jedan susret 17. kola italijanske Serie A, u kome je Bologna na svom terenu poražena od Empolia rezultatom 3:2.

U nemačkoj Bundesligi su na programu bili mečevi 17.kola, a postignuti su sledeći rezultati: Frankfurt je pred svojim navijačima savladao Werder sa 2:1, Hamburger je kod kuće poražen od Augsburga sa 1:0, Bayern je pobedio Hannover u gostima sa 1:0, Ingolstadt je kod kuće poražen od Bayer Leverkusena sa 1:0, Koln je pred svojim navijačima pobedio Borussiu Dortmund sa 2:1, dok je Stuttgart kod kuće savladao Wolfsburg sa 3:1.

Svega četiri meča su danas odigrana u okviru 17. kola španske Primere, u kojoj je Valencia na svom stadionu remizirala sa Getafeom rezultatom 2:2, Espanyol je kod kuće pobedio Las Palmas sa 1:0, Betis i Sevilla su odigrali meč bez golova, dok je Deportivo La Coruna rezultatom 2:0 savladao Eibar.

Napadač Manchester Uniteda Anthony Martial dobitnik je nagrade „Golden Boy“ za najboljeg mladog igrača Evrope do 21 godine. Među prethodnim osvajačima ove nagrade nalaze se mnogobrojni asovi, poput Lea Messia, Cesca Fabregasa, Waynea Rooneya i Paula Pogbe.