Pregled dana – Vest Hem srušio Mačester Siti

Pregled dana počinjemo vestima iz engleske Premijer lige, gde je Vest Hem srušio Mančester Siti na Etihadu rezultatom 2:1 u okviru šestog kola, i nanevši im prvi poraz napravio još jedno veliko iznenađenje ove sezone. Veliku pobedu „Čekićarima“ na gostovanju doneli su Viktor Mozes u 6. i Diafra Sako u 31. minutu, dok je jedini pogodak za „Građane“ postigao Kevin de Brujne u 45. minutu meča. Kolo na Ostrvu otvoreno je derbijem Londona između Čelsija i Arsenala, a duel na Stamford Bridžu je bio poprilično buran, pošto su gosti okončali meč sa devetoricom igrača, što je ekipi Čelsija olakšalo posao za konačnu pobedu od 2:0. Aston Vila je na svom terenu poražena od Vest Bromvič Albiona sa 1:0, Bornmut je savladao gostujući Sanderlend rezultatom 2:0, dok je Votford kao gost bio bolji od Njukastla i slavio sa 2:1. Stouk na svom terenu nije uspeo da pobedi Lester iako su na poluvremenu vodili sa 2:0, pa je meč završen bez pobednika rezultatom 2:2, dok su Svonsi i gostujući Everton takođe remizirali u meču bez golova.

Danas je odigrano šest mečeva desetog kola Superlige Srbije, a najveće iznenađenje je priredio Rad koji je kao gost savladao Vojvodinu rezultatom 2:1. Pobedu je ostvario i Novi Pazar koji je kod kuće pobedio OFK Beograd rezultatom 1:0. Preostala četiri susreta odigrana danas završena su bez pobednika – Spartak je u Subotici odigrao meč bez golova sa Borcem; u Ivanjici su Javor i Čukarički okončali susret identičnim rezultatom, baš kao i domaća Mladost i Voždovac. Metalac nije uspeo da zadrži prednost protiv gostujućeg Radnika iz Surdulice, a taj meč je završen rezultatom 2:2.

U nemačkoj Bundesligi je Bajern u gostima lako savladao Darmštad sa 3:0, Volfsburg je na svom terenu bio bolji od Herte sa 2:0, Keln je kod kuće savladao Menhengladbah sa 1:0, dok je Ingolštad priredio iznenađenje u Bremenu i u nadoknadi vremena pobedio domaći Verder sa 1:0. Hamburger je na svom terenu odigrao bez golova sa Frankfurtom.

Samo dva meča su danas odigrana u Seriji A – Milan se na San Siru mučio protiv ekipe Palerma, ali su na kraju zabeležili pobedu rezultatom 3:2, a dvostruki strelac je bio Karlos Baka, letošnje pojačanje roso-nera. Udineze je na svom stadionu nakon preokreta poražen od Empolija sa 2:1, a domaćini su meč završili sa igračem manje.

Odigrano je četiri meča četvrtog kola španske Primere, u kojoj je Real Madrid na Santjago Bernabeu pobedio Granadu sa 1:0, a Atletiko Madrid je bio bolji od domaćeg Eibara i pobedio rezultatom 2:0. Valensija na svom terenu nije uspela da materijalizuje prednost igrača više protiv ekipe Betisa, pa je taj meč završen bez pobednika – 0:0. Domaći Real Sosijedad je poražen od Espanjola sa 3:2 nakon preokreta. Domaćini su veći deo utakmice igrali sa igračem manje, nakon što je Ruli dobio direktan crveni karton u 42. minutu utakmice.

U šestom kolu francuske Lige 1 Pari Sen Žermen se mučio na gostovanju ekipi Remsa u prvom meču dana, a rezultat je na kraju bio 1:1. Anžer je kod kuće sa igračem manje uspeo da pobedi ekipu Troa sa 1:0, Bastia je na svom terenu pretrpela poraz od Nice sa 3:1, Kaen je pobedio gostujući Monpelje sa 2:1, a domaći Gengam je pobedio Ažasio sa 2:1.

Vaterpolisti Radničkog ostali su bez mesta u Ligi šampiona, u drugom kolu druge faze kvalifikacija poraženi su od Solnoka sa 21:2.

Vozač Ferarija Sebastijan Fetel osvojio je pol poziciju pred 13. trku ovogodišnjeg šampionata Formule 1, Veliku nagradu Singapura. Nemac je do pol pozicije, svoje prve u italijanskoj ekipi, došao krugom na stazi “Marina bej” u vremenu od 1:43.885 minuta. Fetel je na taj način sprečio aktuelnog šampiona Luisa Hamiltona da izjednači rekord legendarnog Ajrtona Sene od osam pol pozicija zaredom, a Britanac je bio tek peti u kvalifikacijama.

Kapiten Liverpula Džordan Henderson najverovatnije će pauzirati do osam nedelja zbog preloma kosti stopala. 25-godišnji Henderson povredio se na treningu, jednom od prvih posle povratka iz Sjedinjenih Država, gde je posetio specijalistu za problem sa petom.

Generalni sekretar Svetske fudbalske federacije Žerom Valke tražio je nedelju dana pre suspenzije da mu se isplati obeštećenje za preostale tri godine ugovora. Valke je ove nedelje suspendovan zbog umešanosti u ilegalnu prodaju karata za Mundijal u Brazilu 2014. Valke je generalni sekretar FIFA od 2007. godine, a pod istragom je i zbog umešanosti u primanje mita od deset miliona dolara kako bi Južna Afrika dobila domaćinstvo Mundijala 2010.