Pregled dana – Vujošević ostaje u Partizanu

Pregled dana počinjemo informacijom da Duško Vujošević ostaje u Partizanu! Strateg crno-belih je u intervjuu za „Večernje Novosti“ potvrdio da će izvršiti prozivku u ponedeljak, 18. avgusta i predvoditi Partizan u novoj sezoni.

Na Evropskom prvenstvu za košarkaše do 18 godina Srbija je danas zabeležila prvu pobedu u drugoj fazi, i to nad do sada neporaženom Francuskom, rezultatom 75:64. Fantastična treća četvrtina, koju je srpska reprezentacija rešila u svoju korist rezultatom 23:5 je odlučila ishod meča. Ubedljivo najbolji pojedinac meča bio je Boriša Simanić sa 27 poena, 9 skokova i 2 blokade, dok je Vojislav Stojanović postigao 16 poena, uz po 7 skokova i asistencija.

U ostalim mečevima postignuti su sledeći rezultati: Letonija je pobedila Češku sa 92:56, Bosna i Hercegovina je bila bolja od Rusije sa 67:61, Italija je savladala Litvaniju sa 77:70, Španija je pobedila Nemačku sa 76:73 i Grčka je bila vrlo ubedljiva protiv Turske i savladala je rezultatom 77:54.

Devet mečeva u kvalifikacijama za Ligu šampiona je odigrano večeras i srpski igrači i treneri nisu imali dobar učinak.

Zoran Tošić je bio strelac gola za svoj CSKA iz Moskve, ali „Armejci“ ne nose sjajan rezultat u Češku – odigrali su samo 2:2 protiv Sparte iz Praga. Poveli su već u 14. minutu pogotkom Dzagoeva, ali je samo minut kasnije izjednačio Fatai. Natcho je promašio penal sredinom prvog poluvremena, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 1:1. Tošić je drugi put doveo svoj tim u vođstvo u 53. minutu, ali je Krejci četiri minuta kasnije postavio konačnih 2:2.

APOEL je savladao Midtjylland sa 2:1 i tako verovatno završio najveći deo posla. De Vincenti je bio strelac oba gola za goste, dok je Poulsen u poslednjim trenucima meča vratio tračak nade domaćinu.

Moldavski šampion Milsami je poražen od strane albanskog predstavnika Skenderbeua sa 0:2, oba gola je postigao Salihi.

Plzen je još jedan gostujući tim koji se vraća kući sa pobedom u džepu – oni su slavili u Tel Avivu protiv Maccabija koji vodi naš Slaviša Jokanović. Rezultat je bio 1:2, strelci za goste bili su Mahmutović i Petrzela, dok je jedini gol za Izraelce postigao Itzhaki.

Fenerbahce i Shakhtar su odigrali 0:0, dok je Panathinaikos savladao Club Brugge sa 2:1. Berg i Karelis su bili strelci za domaćina, dok je Mbombo postigao važan gol za goste.

Monaco je jedini tim koji je praktično završio posao već u prvom meču. Oni su bili bolji od Young Boysa za koji nastupaju Sulejmani, Gajić i Vilotić rezultatom 1:3. Kurzawa, Carillo i Pašalić su bili strelci za goste, dok je Nuzzolo pogodio za Švajcarce.

Videoton i BATE i Dinamo Zagreb i Molde su odigrali 1:1. Strelac za Videoton bio je Vinicius, dok je Luijckxov autogol doneo prednost BATE-u. Henriquez je bio strelac za Zagrepčane, a Kamara je Norvežanima doneo izjednačenje.

Nekoliko transfer spekulacija je „iscurilo“ danas – Ivan Perišić bi trebalo u narednih sedam dana da potpiše ugovor sa Interom, prema izjavi njegovog agenta. Bivši fudbaler Arsenala Abou Diaby bi trebalo u narednim danima da postane igrač Marseillea, dok je Marco Reus izjavio da će ostati u Borussiji Dortmund i u narednoj sezoni.