Pregled dana – Warriorsi izjednačili rekord NBA

Pregled dana počinjemo vešću da su Golden State Warriorsi izjednačili rekord NBA po broju uzastopnih pobeda bez poraza na startu sezone.  Warriorsi su prethodne noći savladali Denver Nuggetse sa 118-105 i tako napredovali do rekordnih 15-0 od starta sezone. Golden State je izjednačio rekord koji drže ekipe Washington Capitols iz sezone 1948-49 i Houston Rocketsi u sezoni 1993-94 a već u utorak ga mogu prisvojiti samo sebi pošto igraju sa Los Angeles Lakersima. U ostalim mečevima sinoć, Brooklyn Netsi su savladali Boston Celticse sa 111–101, New Orleans Pelicans su bili bolji od Phoenix Sunsa sa 122-116, Oklahoma City Thunder predvođeni Russellom Westbrookom koji je postigao 31 poena su savladali Dallas Maverickse sa 117-114 dok su Los Angeles Lakersi izgubili i 11 put u 13 mečeva, ovoga puta od Portland Trail Blazersa sa 107-93.

U poslednjem meču 13. kola engleske Premijer lige Sunderland je iznenadio Crystal Palace i slavio  u gostima 1-0 golom Jermaine Defoea u 80. minutu.

Getafe i Rayo Vallecano su podelili bodove u poslednjem meču 12. kola španske Primera division nakon što su odigrali 1-1 večeras. Jozabed iz Rayo Vallecana je definitivno bio igrač utakmice pošto je prvo postigao autogol u 58. minutu da bi isti igrač izjednačio i postavio konačni rezultat u 73. minutu.

Nakon današnje drame i spekulacija, Rafa Benitez će ipak na dalje ostati na klupi Real Madrida uprkos sumnji u njegovu budućnost na Santiago Bernabeu nakon 4-0 poraza od Barcelone. Benitez je danas dobio punu podršku od strane predsednika kluba Florentina Perez koji je takođe ponovio da Real Madrid nema nameru da proda Cristiana Ronalda uprkos ineteresovanju od strane Paris Saint-Germainea.

Izveštaji javljaju da je Barcelona zainteresovana za bivšeg igrača Juventusa, Sebastiana Giovinca koji igra fenomenalno u MLS ligi za Toronto FC, za koje je postigao 22 gola i ostvario 15 asistencija ove sezone.

Košarkaši Crvene zvezde su teže od očekivanog upisali svoju osmu pobedu ove sezone u ABA ligi nakon trijumfa nad poslednje plasiranom Sutjeskom u gostima od 70-62. Zvezda se vratila na drugo mesto ABA lige sa skorom 8-3 iza Budućnosti iz Podgorice koja ima pobedu više. U ostalim mečevima večeras Cedevita je teško izborila pobedu od 81-79 u gostima Metalcu iz Valjeva dok je Zadar slavio sa 72-60 u gostima MZT-u u Skoplju.

U poslednjem nedeljnom meču NFL lige, Arizona Cardinalsi su savladali Cincinnati Bengalse nakon što je šuter Chandler Catanzaro postigao fild gol sa 32 jarde na samo 2 sekunde do kraja  za pobedu Cardinalsa sa 34-31.

San Jose Sharksi su savladali Columbus Blue Jacketse sa 5-3 za svoju sedmu uzastopnu pobedu u gostima u NHL ligi ove sezone. U ostalim mečevima prošle noći Montreal Canadiens su savladali New York Islanderse sa 4-2, Carolina Hurricanes su bili bolji od Los Angeles Kingsa sa 4-3 dok su New Jersey Devils pobedili Vancouver Canuckse sa 3-2.