meridianbet

Pregled dana – Zlatna Ivana Španović, poraz Reala

Osamnaesto kolo Jelen Super Lige donelo je još jedan iznenađujući remi, ali ovaj put Partizan nije bio u glavnoj ulozi. Čačanski Borac, koji se bori za opstanak, uspeo je da iznenadi hit ovog šampionata, beogradski Čukarički, iščupavši bod na gostovanju na Banovom Brdu. Čukarički je imao vođstvo od 50. minuta, ali je Borac stigao do izjednačenja samo deset minuta kasnije, a 1-1 je i konačni rezultat ovog meča, nakon kojeg je Crvena Zvezda povećala prednost za dva boda. proslavaljajući 70. rođendan, Crvena Zvezda je opravdala ulogu favorita protiv Vojvodine, ostvarivši ubedljivu pobedu, 3-0, ipak lakše nego što se očekivalo. Partizan je golovima Kojića savladao Srem u Novom Sadu, pa je poredak na vrhu ostao nepromenjen. Rezultati 18. kola: Čukarički – Borac 1-1, Mladost – Spartak Subotica 3-2, Rad Beograd – FK Voždovac 2-0, Radnički 1923 – Novi Pazar 1-1, Radnički Niš – Jagodina 1-0, Donji Srem – Partizan 1-2, Crvena Zvezda – Vojvodina 3-0.

Pobedom nad Realom, 1-0, Athletic Bilbao je priredio veliko iznenađenje u španskoj Primera Division, učinivši veliku uslugu Barceloni, koja dočekuje Rayo Vallecano u nedelju sa velikim motivom. Sevilla je prekinula seriju poraza u gostima, ostvarivši pobedu u La Coruni, 4-3, u veoma uzbudljivom meču. Elche  je tesnom pobedom, 1-0, ostavio Almeriu u zoni ispadanja, istovremeno se udaljivši tri boda, čime je ostvario dvostruki dobitak ovom pobedom. Zahvaljujući autogolu Camacha, Granada je naplatila bolju predstavu tokom meča protiv Malage i nakon četiri kola bez pobede osvojila tri važna boda u borbi za opstanak. S druge strane, ovaj poraz umanjuje šanse Malage za osvajanje mesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope, iako je ostalo još 12 utakmica do kraja šampionata.

bilbao_real

Photograph: Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Nakon 15 utakmica bez poraza u svim takmičenjima, od kojih su 11 bile pobede,  Wolfsburg je konačno zaustavljen. Učinio je to Augsburg, pobedom 1-0, golom Kohra u 63. minutu utakmice, koji je odlično reagovao na odbijenu loptu pri odbrani penala koji je izveo Werner. Borussia Dortmund je takođe zaustavljena, remijem bez golova u Hamburgu, dok u preostalim današnjim mečevima 24. kola Bundeslige nije bilo velikih iznenađenja: Freiburg – Werder Bremen 0-1, Hannover – Bayern 1-3, Schalke – Hoffenheim 3-1, i Mainz – Borussia Moenchengladbach 2-2.

Odigrana su prva dva meča 26. kola italijanske Serie A, a Sampdoria je konačno vezala dve pobede, savladavši Cagliari sa 2-0 kod kuće, čime je održala korak u borbi za mesto u Evropi sledeće sezone. Milan je još jednom razočarao, ovaj put u meču sa Hellas Veronom na San Siru, iako je imao vođstvo do poslednjeg minuta meča. Na ovoj utakmici smo videli dva penala, po jedan za obe strane, kao i jedan autogol, koji je doneo vođstvo 2-1 Rossonerima na samom početku drugog poluvremena. Na žalost navijača domaćeg tima, gosti su preko Lopeza izjednačili u petom minutu sudijske nadoknade meča i značajno umanjili šanse Milana da ostvari plasman koji bi ih odveo u neko od evropskih takmičenja sledeće sezone.

Nije bilo iznenađenja u francuskoj Ligue 1, osim što je postignut neuobičajeno veliki broj golova, što je započeto ubedljivom pobedom Paris Saint-Germaina 4-1 protiv Lensa, uputivši 16 šuteva u okvir gola, u odnosu na samo tri gostiju. U ostalim mečevima 28. kola postignuti su sledeći rezultati: Bastia – Nice 2-1, Caen – Bordeaux 1-2, Evian TG – Monaco 1-3, Reims – Nantes 3-1, Rennes – Metz 1-0.

Mladi napadač Tottenhama, Harry Kane, ponovo je najzaslužniji za pobedu svog tima, ovaj put na gostovanju QPR, 2-1, u meču Premier League, koji je bio odložen zbog učešća Tottenhama u finalu Liga Kupa. Zahvaljujući ovoj pobedi, Tottenham se primakao Liverpoolu na petoj pozicijici na tabeli, zaostajući samo jedan bod, dok je QPR ostao u zoni ispadanja sa tri boda manje od Aston Ville koja je u bezbednoj zoni.

U prva tri meča 24. kola košarkaške ABA Lige, dogodila su se dva iznenađenja, a umalo da vidimo i treće. Najpre je Igokea savladala Cibonu u Zagrebu, 81-78, a onda je Szolnoki Olaj savladao Union Olimpiju, 106-99, u produžetku (16-9) nakon što je regularni deo meča završen rezultatom 90-90. Budućnost je opravdala ulogu favorita protiv Krke, vodeći celim tokom meča, ali su gosti u poslednjoj četvrtini ozbiljno zapretili da nadoknade dvocifrenu prednost domaćina iz prve tri četvrtine. Ipak, kvalitetnija ekipa crnogorske ekipe je očuvala prednost i na kraju slavila rezultatom 82-77.

Srbija je već u četvrtfinalu Davis Cupa, pošto posle drugog dana ima vođstvo 3-0 protiv Hrvatske, zahvaljujući pobedi dubla Đoković/Zimonjić. I dubl Francuske je slavio u meču sa Nemačkom, tako da su i Francuzi u četvrtfinalu. S druge strane,  zahvaljujući dublu, nacionalni time SAD je smanjio vođstvo Velike Britanije na 2-1, a nakon drugog dana ovaj rezultat je u svim ostalim duelima, tako da ćemo konačne pobednike i četvrfinaliste dobiti u sutrašnjim singl mečevima.

zimonjic_djokovic

Photograph: Andrej Isakovic/AFP

Veliku radost ljubiteljima sporta u Srbiji donela je Ivana Španović, koja je obaranjem državnog rekorda osvojila zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u dvorani, održanom u Pragu. Ivana je skočila 6.98 metara u trećem pokušaju, što je bilo 15 santimetara više od drugoplasirane Nemice Sostene Mogenara-Tarum. Prethodnog dana, Asmir Kolašinac je osvojio srebrnu medalju bacivši kuglu 20.90 metara u poslednjoj seriji, šro je samo jedan santimetar manje od njegovog ličnog rekorda.