Pregled dana – Zvezda slomila otpor Partizana

Pregled dana počinjemo izveštajem sa derbi meča 8. kola ABA lige, gde je Crvena zvezda slomila otpor Partizana i slavila rezultatom 92:77. Meč u ’Pioniru’ počeo je minutom ćutanja u čast nedavno preminulom Ranku Žeravici. Partizan je bio ravnopravan rival do sredine treće četvrtine, kada su crveno-beli zaigrali čvršću odbranu i potpuno preuzeli kontrolu meča. Najefikasniji pojedinac u Crvenoj zvezdi bio je Amerikanac Quincy Miller sa 17 poena, a dobar meč je odigrao i Gal Mekel, koji je uz 12 poena zabeležio i 9 asistencija. Na drugoj strani, najraspoloženiji u taboru crno-belih bio je Petar Aranitović sa 19 poena, dok je Aleksandar Cvetković upisao 14 poena i 5 uspešnih dodavanja.

U noći između ponedeljka i utorka odigrano je sedam mečeva u NBA ligi, a veče su obeleželi Lebron James i Tim Duncan: James je u pobedi Cavsa nad Sixersima učestvovao sa 22 poena, 9 skokova i 11 asistencija i tako postao najmlađi igrač koji je postigao 25000 poena; Spursi su savladali Nickse, a Tim Duncan je ostvario 954. pobedu u karijeri i tako oborio rekord koji je prethodno držao John Stockton. Rezultati sinoćnjih utakmica:

Philadelphia 76ers – Cleveland Cavaliers 107:110

Brooklin Nets – Milwaukee Bucks 96:103

New York Knicks – San Antonio Spurs 84:94 (Boban Marjanović 1 poen za 1 minut)

Houston Rockets – Oklahoma City Thunder 110:105

Minnesota Timberwolves – Portland Trailblazers 101:106 (Nemanja Bjelica 5 poena, 9 skokova, 2 asistencije za 31 minut)

Golden State Warriors – Memphis Grizzlies 119:69

Los Angeles Clippers – Phoenix Suns 102:96

Danas je odigrano 3 meča Evrokupa, u kome je Reggiana na svom parketu savladala francuski Le Mans rezultatom 93:82, Ludwigsburg je kod kuće pobedio italijanski Brindisi sa 84:80, dok je Valencia u Španiji nanela ubedljiv poraz ekipi Venezia rezultatom 88:59.

Američki plejmejker Marcus Williams vratiće se u Crvenu zvezdu od 1. decembra, kada mu ističe višemesečna suspenzija zbog korišćenja marihuane, potvrdio je trener tima Dejan Radonjić.

Moskovski CSKA želi da u svoje redove dovede grčkog reprezentativca Kostasa Papanikolaua. Krilni košarkaš je otpušten iz ekipe Denver Nuggets, nakon prosečne debitantske sezone u NBA ligi u dresu Houston Rocketsa. On je u međuvremenu je trenirao u Grčkoj, gde su ga pratili predstavnici CSKA, a navodno je i Olympiakos pokazao interesovanje. Papanikolau se nada da će ostati u NBA ligi, spreman je da igra i za minimalac, pa će verovatno do decembra čekati potencijalnu ponudu.

Danas je odigrano osam mečeva četvrtog kola Lige šampiona, a iznenađenje dana su priredili fudbaleri Astane, koji su na svom terenu remizirali sa ekipom Atletico Madrid rezultatom 0:0. Izabranici Diega Simeonea su imali nekoliko izvanrednih šansi na meču u Kazahstanu, ali su domaćini uspeli da se odbrane. U drugom meču grupe C, Benfica je na svom stadionu savladala Galatasaray sa 2:1. Domaćin je meč završio sa 10 igrača, nakon što je Nicolas Gaitan dobio drugi žuti karton u 85. minutu. Derbi večeri igrao se u grupi A, gde je na stadionu Santiago Bernabeu Real Madrida ugostio PSG. Domaćini su slavili rezultatom, a jedini gol na meču postigao je Nacho u 35.minutu, svega dva minuta nakon što je ušao u igru umesto povređenog Marcela. Najubedljiviji trijumf večeras je zabeležio ukrajinski Shaktar, koji je na svom terenu savladao švedski Malmo sa 4:0. U grupi B, Manchester United je na svom Old Traffordu pobedio moskovski CSKA sa 1:0, a jedini gol na meču je postigao Wayne Rooney u 79. minutu. PSV je na svom terenu savladala nemački Wolfsburg sa 2:0, u drugoj utakmici grupe B. Borussia Monchengladbach je ugostila italijanski Juventus u grupi D, a meč je završen bez pobednika rezultatom 1:1. Juventus je gotovo 40 minuta igrao sa igračem manje, nakon što je u 53. minutu isključen Hernanes, ali domaćini nisu uspeli da iskoriste brojčanu prednost. U istoj grupi, Sevilla je na svom terenu poražena od Manchester City-a rezultatom 3:1.

Fudbalski klub Inter navodno želi da dovede na pozajmicu Andreu Pirla iz Njujork Sitija. Prema pisanju italijanskih medija, trener Intera Roberto Manćini želi da vrati Pirla na Apenine, jer smatra da njegovom timu nedostaje kreativnost na sredini terena. Regularni deo sezone u MLS ligi traje od marta do oktobra i često pauzu između dve sezone igrači koriste da bi otišli na pozajmicu u Evropu.

Napadač Čelsija Radamel Falkao pauziraće nekoliko nedelja zbog povrede mišića. Sa druge strane, Branislav Ivanović i Pedro su se oporavili i počeli da treniraju sa klubom sa Stamford Bridža. Uz Falkaa, sa treninga je i dalje odsutan golman Tibo Kurtoa, zbog povrede kolena.

Bivši predsednik Bajern Minhena Uli Hoeness, koji zbog utaje poreza od 2014. služi zatvorsku kaznu, zatražio je ranije puštanje na slobodu, potvrdio je njegov advokat. Hoeness je od marta prošle godine u zatvoru, na koji je osuđen zbog utaje poreza od 28,5 miliona evra, a kazna mu ističe 2017. godine. U slučaju da nemačke vlasti odobre njegovu žalbu, iz zatvora bi mogao da izađe u martu 2016. godine.

Najbolji teniser sveta Novak Đoković je uspešno započeo odbranu titule na Mastersu u Parizu pobedom nad Thomaz Bellucci-jem u drugom kolu sa 2:0 u setovima. U ostalim duelima drugog kola Viktor Troicki je savladao Jack Sock-a sa 2:0, David Ferrer je bio bolji od Alexandr Dolgopolova i slavio sa 2:0 u setovima, Edouard-Roger Vasselin je priredio iznenađenje savladavši Iva Karlovića sa 2:1, Jeremy Chardi je pobedio svog sunarodnika Lucas Pouille sa 2:1, Stan Wawrinka je pobedio Bernarda Tomića sa 2:0, Roberto Bautista je savladao Pierre-Hugues Herberta sa 2:1, Borna Ćorić je u dva seta bio bolji od Fernanda Verdasco-a,  Lukas Rosol je sa 2:1 u setovima pobedio Guillermo Garcia-Lopeza.

Na WTA turniru u kineskom gradu Zhuhai, Venus Williams je pobedila Madison Keys sa 2:1 u grupi A, Elina Svitolina je pobedila Andreu Petković sa 2:0 u grupi B, dok je Jelena Janković bila bolja od Sare Errani u dva seta u grupi C.