Premijer liga: Etihad je svima noćna mora, šta mogu Sveci protiv Sitija?

I mnogo moćniji timovi Premijer lige nego što je Sautempton bi u ovom trenutku osećali mučninu u stomaku da im je protivnik Mančester Siti, a pogotovo na Etihadu, gde se ove sezone bez poraza  provukao samo Everton!

Kao što je poznato, sudbina Evertona se od tog momenta sasvim razlikuje od svega što su uradili Građani koji neprikosnoveno i sa ubedljivom prednošću u odnosu na sve pratice, drže sam vrh Premijer lige!

Pepu Gvardioli je praktično uspelo sve što god je pokušao, dok je svako od preostalih predsezonskih pretendenata na presto koji je nominalno i dalje u Čelsijevom vlasništvu, imao svoje “crne zone“ koje su su uslovile zaostajanje za Građanima.

Šampion Čelsi je počeo loše, Arsenal takođe, Liverpul je imao loš septembar i deo oktobra, Totenhem je počeo da se gubi u oktobru, a nastavio u novembru, dok kakav-takav priključak drži Mančester Junajted, ali je njega “pokopao“ kiks u Hadersfildu.

Iako mnogi to očekuju, ili se bar nadaju, Mančester Siti jednostavno ne posustaje. Serija uzastopnih pobeda Građana nije manja od osamnaest utakmica u svim takmičenjima (dvanaest u Premijer ligi), a kvari je samo okršaj sa Vulverhemptonom u Liga kupu, jer su Vukovi izdržali devedeset minuta, ali su ipak pali u produžecima!

Ma kako to apsurdno zvučalo, Španac će izgleda najviše problema imati da sačuva motivaciju svojih fudbalera koji su do pobede protiv Hadersfilda stigli tek šest minuta pre kraja susreta, a nekoliko dana pre toga savladali Fejenord pogotkom Rahima Sterlinga u 88. minutu.

Zato o povredama fudbalera ne mora da razmišlja jer su van stroja samo Mendi i Stouns, što mu olakšava posao oko kombinovanja sastava koji za sada učestvuje u svim raspoloživim takmičenjima.

Sautempton u okršaj na Etihadu ulazi posle odlične igre i ubedljive pobede nad Evertonom (4:1), za koju se može reći da je došla u pravo vreme. Naime, Sveci su u prethodnih jedanaest utakmica ostvarili tek dve pobede.

PremijerJedan od najboljih u sastavu Maurisija Pelegrina je bio srpski reprezentativac Dušan Tadić koji je postigao prvi gol i bio asistent Čarliju Ostinu kod trećeg. Pelegrino bi mogao da se ugleda na način na koji je Hadersfild odolevao Građanima, da se osloni na činjenicu da se sjajni strelac Čarli Ostin nalazi u formi, kao i na povratak Marija Lemine u sastav, pa da pokuša da iznenadi Gvardiolu. Ali ostaje pitanje kako zaustaviti napad koji je postigao 42 gola u prvih 13 utakmica Premijer lige, odnosno preko tri u proseku!

Sveci su prošle godine ostali neporaženi na Etihadu (1:1) i na taj način prekinuli seriju od šest uzastopnih poraza na tom gostovanju, a taj rezultat je ujedno i jedini remi u prethodnih deset duela u kojima su Građani bili domaćini!

Na četiri od prethodnih šest susreta u Premijer ligi viđeno je najmanje tri gola, pa je predlog za tip igra na golove. Meridianbet kvote za ovu utakmicu se nalaze ovde.

9.9.2017. Premijer liga: Mančester Siti tri godine bez pobede protiv Liverpula!