Prijateljski fudbal: Liverpul i Atletiko u finalu Audi kupa!

Jirgen Klop je još jednom pokazao da zna razne načina da nadigra Bajern, a da to ne mora da bude dok sedi na klupi Dortmunda, pošto je njegov Liverpul potukao Bavarce na sred Alijanc arene, a da šampion Nemačke nije postigao ni počasni gol!

Rezultat je na kraju susreta glasio 3:0 za Crvene sa Enfilda, mada se mreža Bajerna zatresal još jedno, ali je sudija poništio gol srpskog fudbalera Marka Grujića koji je u igru ušao u drugom poluvremenu.

U utakmici koja je odigrana u ranijem terminu, Atletiko je uspeo da preokrene rezultat protiv Napolija i da pobedi sa 2:1, pa će Liverpul igrati protiv Jorgandžija u finalu jakog Audi kupa.

Golove za Klopov tim su postigli Sadio Mane u svojoj prvoj utakmici od proleća, novjalija Mohamed Salah i Danijel Staridž. Biće zanimljivo videti da li će Nemac i u takmičarskim mečevima da koristi tandem Mane – Salah, pošto su se njih dvojica prvi put našli u tako zamišljenoj napadačkoj liniji, što je prilično ubrzalo ofanzivne akcije Crvenih.fudbal

Za duel protiv Atletika, Klop nema na raspolaganju povređene Natanijela Klajna, Džoa Gomeza i Divoka Origija, dok se Deni Ings još nije sasvim oporavio. Liverpul je posle sedam pripremnih mečeva i dalje neporažen, a u tom periodu je pobedio čak šest puta pobedio i postigao 18 golova!

Promene u sastavu će pretrpeti i Atletiko, a još se ne zna da li će Fernando Tores dobiti šansu da zaigra protiv svog nekadašnjeg kluba, mada je malo verovatno da strelac jednog gola u duelu sa Napolijem (pobedonosni je dao Lusijano Vijeto) ne uđe u igru bar u drugom poluvremenu. Ono što je sigurno je da u sastavu Madriđana neće biti Dijega Godina koji je isključen u finišu okršaja sa italijanskim rivalom.

Pošto je ova utakmica na redu samo 24 sata posle prvih susreta, treneri će sigurno dati priliku većem broju onih fudbalera koji su do sada manje igrali, što znači da bi Marko Grujić mogao da na terenu Alijanc arene provede i celih 90 minuta.

Rivali su 2008. godine dva puta odigrali bez pobednika u grupnoj fazi Lige šampiona (1:1 je rezultat oba susreta), dok je tačno dve godine kasnije Atletiko na putu do titule pobednika Lige Evrope u polufinalu bio bolji od Liverpula!

Meridianbet kvote za ovu utakmicu se nalaze ovde.

1.8.2017. Bajern i Liverpul u prvom okršaju posle 16 godina!