Radonjić dao gol u prvom meču, ali će Zvezda morati bez njega u Belorusiji

Nije teško dati pravu ocenu važnosti utakmice koju Crvena Zvezda igra u četvrtak uveče sa šampionom Belorusije BATE Borisovim, to je da se radi o možda najvažnijoj utakmici u sezoni koja bi Crveno-belima mogla da obezbedi “zimovanje“ u Evropi.

Vladan Milojević je optimističan pred okršaj sa rivalom koga Zvezda nije uspela da savlada u Beogradu pošto je pogodak koji je u 55. minutu postigao Nemanja Radonjić, nepunih 20 minuta kasnije poništio Nikolaj Signevič i postavio konačan rezultata 1:1.

Nažalost, jedini strelac Crveno-belih u tom susretu neće moći da pomogne svojim saigračima na Borisov areni jer će zbog povrede stopala odsustvovati sa terena dve nedelje.

Jedan od aduta Milojevićevog tima su odlične igre na evropskim gostovanjima – posle pobede u Kelnu, Zvezda je ostala neporažena i na Emiratima protiv Arsenala, što znači da je četiri od pet bodova koliko ih ima, potiče sa mečeva van stadiona “Rajko Mitić“.

Zvezda

Ni BATE nije bez šansi da nastavi takmičenje, a one će značajno porasti ako u susretu sa Zvezdom osvoji sva tri boda. Trener Aleksandar Jermakovič posle ove utakmice treba da pripremi svoje fudbalere i za odlučujući meč u domaćem prvenstvu u kojem bi im pobeda protiv Gorodeje donela odbranu titule i dvanaest uzastopni trofej prvaka države!

Meridianbet je šanse za pobedu procenio kao potpuno jednake, kvota je 2,75 na obe strane, ali je s obzirom na važnost susreta moguće da on bude završen sa ne više od jednog gola što vredi lepih 2,95!

14.9.2017. Zvezda je spremna za veliku evropsku scenu!